Смачно з Муляровою: Як приготувати бануш

0

Кулінарія – це мистецтво, яке допомагає нам відчути себе щасливими та задоволеними. Презентуємо нову  рубрику в Like “Смачно з Муляровою”. Будемо ділитись з вами рецептами, за якими ви самі зможете з легкістю приготувати.

Почнімо зі справжнього гуцульського дива – бануша. Цей рецепт був взятий з давнього переписнику найвідомішої гуцульки Станіславова, Стефи Мулярової. Вона ,народжена в горах в сім’ї весільної кухарки, дуже вдало вміла готувати. І навіть, приїхавши до міста, в якості невістки заможної родини, привчила панство цим смакувати.

Як приготувати бануш? 

Для правдивого банушу потрібно брати домашню густу сметану, але при сучасному ритмі життя ми трохи облегшимо страву і використаємо продукти менш калорійні та більш доступні до купівлі. 

Сметана 15% – 400 г 

Вершки 30% – 600 г 

Кукурудзяна крупа дрібна – 170 г 

Сіль – 10 г 

Цукор – 5 г 

Бринза – 200 г (солена) 

  1. Візьміть найбільш товстостінну каструлю, а ще краще мідний або чавунний казанок (чавун, щоб добре зберігався, після кожного приготування потрібно натирати олією)

Далі потрібно залити в ємність вершки й сметану, на легкому вогні доводити до закипання поміщаючи. Посолити та додати цукор. 

  1. В киплячу суміш, повільно, зразу розмішуючи, маленькими порціями, щоб не утворились грудочки висипати кукурудзяну крупу.

3. Варимо не перестаючи помішувати (знімаючи зі стінок) десь 15 хв до моменту поки маса не почне відставати від стінок і не почне виділятися масло.

4. Зняти з вогню, розкласти по тарілках і посипати бринзою.

Бануш доволі насичена та ситна страва, тому його рекомендуємо вживати з соленою бринзою. Бринза облегшить страву та зробить смачнішою. 

Насолоджуйтеся чудовим смаком та передавайте далі традиції наших предків! Смачного!  

Share.

Leave A Reply