Як безпечно пережити літню спеку

0

Аномальна спека в Україні сягнула небезпечного рівня — нині температура є однією з найвищих у Європі, на рівні країн Середземномор’я. Ситуацію погіршує ще й енергетична криза, спричинена обстрілами росією критичної інфраструктури. Тож як урятуватися від спеки, розповідаємо далі.

Що довше утримується хвиля спеки, то менше охолоджуються поверхні забудов, бетон та асфальт протягом ночі. Як вказують у гідрометцентрі, з кожним днем комфортність сприйняття температур погіршується — особливо в умовах міста. А в регіонах, де прогнозуватимуть короткочасні дощі, спека поєднуватиметься з вологою, створюючи ще й ефект парника та задухи.

Як запобігти погіршенню стану здоров’я, рекомендує МОЗ:

Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10 до 18).

Проте, якщо це неможливо, ховайтеся від прямих сонячних променів. На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем. Одягайте капелюх і легкий вільний одяг.

Приміщення з увімкненим кондиціонером — хороше рішення, та не в наш час, адже цей пристрій споживає багато електрики. «Укренерго» закликає максимально зменшити використання електронних охолоджувачів.

Знизити температуру тіла під час спеки допоможуть прохолодний душ або ванна. У Мінохорони здоров’я зазначають, що таке купання має бути комфортним, тому температуру води слід знижувати поступово, а не відразу максимально викручувати кран у бік синьої позначки. Також допомогти тілу трохи охолонути можна, якщо вмитися прохолодною водою чи занурити в неї руки й ноги.

Пийте багато рідини, навіть якщо не відчуваєте спраги.

Найкраще обирати чисту воду та уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин.

Охолоджуйте шкіру.

За можливості частіше приймайте душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо вмитися прохолодною водою або занурити в неї руки й ноги.

Обережно плануйте спортивні активності.

Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. Обов’язково пийте багато води, робіть більше перерв, ніж зазвичай, щоб не створювати додаткового стресу для організму.

Їжте легку збалансовану їжу.

Коли спекотно, краще дотримуватися легкого, збалансованого харчування. Продукти з високим вмістом води, такі як полуниця, огірок, селера, кавун та листя салату, допомагають відновлювати рідину в організмі.

Відмовтеся від алкоголю.

Алкоголь впливає на кровообіг, спричиняє зневоднення, що може сильно зашкодити вашому організму, який і так з усіх сил намагається впоратися зі спекою. Крім того, вживання алкоголю погіршує сон.

Ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині.

У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо. Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле – не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу.

Share.

Leave A Reply