Про творчість, колаборації та стосунки: інтерв’ю з YAKTAK

0

“Коли я пишу пісні  для мене найважливіше, щоб людина відчула в цій пісні себе”, – YAKTAK.

YAKTAK активно завойовує авдиторію та стає зіркою ТікТок завдяки своїм хітам.  Артист вже записав дуети з популярними українськими музикантами. Пісня «Погляд» декілька тижнів очолювала «Топ пісень України» в Apple Music. Колаборації з Jerry Heil, MamaRika, SOBOL, Golubenko вкупі вже мають понад 25 мільйонів переглядів. 

Like поспілкувався з YAKTAK після концерту в Івано-Франківську. Про творчість, колаборації, стосунки – читайте в інтерв’ю!   

— Ви почали свій тур з Франківська. Чому обрали саме наше місто? 

—  Якось так вийшло, що почали тур з Франківська. Не обирали, не думали. Але Франківськ задав такий тонус, що ого! Треба іншим містам його тримати, щоб перебити Франківськ. Мені дуже подобається це місто. Це одне з моїх найулюбленіших міст України. Якось так душевно, просто тут все. І дуже радий був тут виступити.  

—  Як війна, що триває, вплинула на вашу творчість? 

—  Війна дуже вплинула на мою творчість. Я ніколи не думав, що буду співати про війну. У перші дні війни дуже хотілось вилити емоції в музику. Почав писати пісні на воєнну тематику і випускати їх. Просто під гітару. Ми одним дублем знімали й випускали на мій ютуб. Ясно, що війна – це біда і горе. Вона в жодному разі ніяк не допомагає. Але з’явився новий ешелон української музики після початку  повномасштабної війни. 

— Ви самі пишете тексти. Що вас більше надихає позитивні моменти чи негативні? 

—  Пишу сам. Буває по-різному, буває тижнями щось думаєш, буває за 20 хвилин. Більше надихають негативні якісь моменти. По-різному. Але я не чекаю натхнення, намагаюсь зловити його в процесі. 

—  Яку пісню написали найшвидше? Яку найдовше? 

—  Найшвидше написав трек “Порічка”, а також швидко написав  “Не мовчи”.

—  А трек “Погляд” ми з Андрюхою (Sobol) дуже довго писали, шукали свій куплет, шукали форму, шукали аранжування, довго писали біт. Якось так вийшло, навіть був момент, коли ми  вже хотіли зупиняти це все і взагалі не дороблювати цей трек. Але все ж таки він нам подобався і ми вирішили довести це все до кінця.  І вийшов трек “Погляд”. 

—  Хто на вашу думку є вашою аудиторією? 

На мою думку, моя аудиторія дуже широка. Буває, що дівчата років 7-8 знімають тік-токи, буває, що жінки років 40  пишуть повідомлення, що пісня “Чекає вдома” допомагає їм в моменти, коли чоловіки на сході, допомагає їм триматися. Для мене це дуже приємно. Також багато хлопців слухають цей трек та багато інших. Я радий, що моя аудиторія досить широка. Адже, коли я пишу пісні  для мене найважливіше, щоб людина відчула в цій пісні себе. 

— Чи допомагав хтось визначатися у творчості? 

—  У  моїй творчості допомагали визначатися дуже багато людей з самого дитинства.  Впливала на мене, як родина, сім’я в цьому плані. Потім дуже багато друзі, все оточення впливало на мій музичний смак. І дуже багато людей зараз, яких я вважаю в музиці дуже сильними професіоналами, дуже мені допомагають, дають поради, настанови, надихають. Я стараюсь максимально від них  взяти для себе досвіду і перейняти для себе на майбутнє.  

—  Хто з українських артистів є у вашому плейлисті? 

—  У моєму плейлисті – Skofka, Golubenko, Kalush. Дуже багато молодих українських артистів зараз є.  А якщо закордонні, то це Weekend, Drake, Maluma. Подобається багато з латиноамериканської музики. 

—  З ким би ще хотілося записати дует із наших артистів. З ким із закордонних? 

—  Хотів би з Океаном Ельзи, Бумбоксом. Я дуже поважаю цих людей. У творчому плані хотів би з ним попрацювати, не з комерційної точки зору, а побачити, як вони працюють в студії й, так далі. Якщо із закордонних – це за Weekend, Drake. Звичайно, це світові зірки й мені подобається їхня музика. 

—  Ви працюєте разом з дівчиною. Чи не заважає це стосункам? 

—  Так, я не сильно стараюсь про це оголошувати. Вважаю, що не треба про це кричати, але дівчину я завжди всюди показую – в інстаграмі й всюди є. Вона завжди зі мною. Це не заважає, разом в нас є ціль, ми дуже підтримуємо один одного і рухаємось до нашої цілі. 

—  Що вважаєте  правильним робити для артистів в цей час?  

—  У цей час дуже важливо  підтримувати українську музику всілякими методами. Я вважаю, що вона має бути різна і в кожного має  бути свій шлях, свій жанр, свій стиль. Але головне робити українською мовою українську музику. Підтримувати концерти, збирати людей, співати разом, підтримувати бойовий дух. Також допомагати армії коштами, що я стараюся максимально  робити на своїх концертах. 

—  Який фідбек від слухачів найбільше запам’ятався? 

—  Для мене найважливіше  – це коли люди проживають свої емоції під мої пісні. Пишуть, що коли почалася війна, вийшов трек “В пустій кімнаті” і пишуть деякі люди, що були закордоном і, що  плакали під цю пісню і вона допомагала їхньому емоційному стану вивільнитись від цих емоцій. І це для мене найважливіше. Я не пишу заради якихось там премій, визнання у плані офіційного. Я пишу для людей. Якщо моя музика допомагає їм якось в емоційному плані, то  я дуже щасливий. 

Share.

Leave A Reply