3 вересня – день бюстгальтера

0

Уявляєте, сьогодні – 102 роки, як було запатентовано перший бюстгальтер!

Ми підготували для вас цікаву статтю з цього приводу з порадами, який бюстгальтер краще обрати.

3Трохи історії

Мешканки Стародавньої Греції стали носити «аподесмос»  –  невелику стрічку, яку пов’язували під грудьми навколо торсу. З часом ця конструкція трансформувалася у вужчий варіант.

У Стародавньому Римі носили строфі ум, який мав кілька різновидів, один з яких носили дівчата для заборони зростання грудей,  інший стягував дуже пишні груди. Так і народився перший корсет, завдяки якому декольте стало спокусливішим.

У Західній Європі бюстгальтер з’явився як результат довгої боротьби з корсетом, що псує фігуру і здоров’я.

Бюстгальтер винаходили кілька разів. Найбільш наближеним по вигляду до сучасного він вперше з’явився 1889 року, коли Ерміне Кадолль презентувала в своїй корсетній майстерні le Bien-Etre. Дві сатинові стрічки тримали чашки, а ззаду це кріпилося до корсета. Мода 1900-го – це жінка із запалим животом і підкресленими пишними сідницями. Груди також підкреслювали, часто муляжем. Проте, через десяток років нижня частина корпусу набуває пряміших ліній. Демонструється жінка без талії, стегон і сідниць, що досягається за допомогою все того ж корсета з китового вуса, стрижні якого надмірно подовжені. Але вимоги спростити жіночу білизну не стихали. Перш за все жінки виступали за відміну корсета (але не за його заміну). Саме тоді на ринку з’являється велика кількість бюстгальтерів, хоча їх конструкції були витримані в традиційному стилі: китовий вус, стрижні, вкладки на шнуруванні.

11903 року француженка лікар Гош-Саро запропонувала корсет з двох частин, який зберігав «задану» форму тіла, але не так сильно стискав.

3 вересня 1914 року можна по праву вважати Днем народження бюстгальтера. У цей день в 1914 році американка Мері Фелпс Якоб отримала перший патент на пошиття бюстгальтера. Він називався Caresse Crosby.

Мері вирішила відмовитися від традиційного жорсткого корсета на користь нової конструкції з двох хусток, з’єднаних стрічкою. Проте винахід Фелпс не відразу знайшов своїх шанувальників. Жінки відмовлялися носити новий вид одягу, дотримуючись багатовікових традицій у своєму туалеті.

Але Мері не здавалася: чоловік Фелпс, який працював на текстильній фабриці з виробництва корсетів, запропонував керівництву шити «безспинний корсет». У результаті компанія придбала патент у Мері Фелпс за півтори тисячі доларів і знайшла «золоту жилу».

З того моменту цей виріб текстильної промисловості придбали мільйони або навіть мільярди жінок.

Ще в 20-і роки минулого століття бюстгальтер називали м’яким корсетом. В Московії цей виріб отримав назву «бюстодержатель». Традиційними матеріалами для пошиття м’яких корсетів були мадаполам, дамаст та атлас. Але в 30-ті роки російська емігрантка Іда Розенталь заснувала в США підприємство з виробництва бюстгальтерів з чашками і еластичними бретелями. У 1935 році була введена літерна нумерація розмірів чашок бюстгальтера. Сьогодні день народження бюстгальтера може святкувати практично кожна жінка планети. А їх вибір, колір, структура.

Види ліфчиків:

balkonetІснує близько десяти різних видів бюстгальтера. До найбільш популярних відносяться класичні із закритими м’якими чашечками. Ці моделі піднімають груди, але не додають їм об’єму і не коригують форму, в той час як ліфчики з щільними чашечками створені якраз спеціально для цих цілей.

Ліфчики моделі «балконет» відкривають верхню частину грудей майже до сосків за рахунок низьких чашок і не фіксують великі груди так добре, як це роблять класичні та інші види бюстгальтерів.

Ліфчики «push up» візуально збільшують груди у розмірі з допомогою поролонової або гелевої підкладки, яка допомагає підняти груди одночасно і збоку, і знизу. Максимальну підтримку і фіксацію великих грудей забезпечують закриті ліфчики, які мають форму краплі і широкі бретельки.

Більшість з перерахованих вище моделей складно сховати під відкритим і прозорим одягом. Для цього існує цілий набір «розумних» ліфчиків, які вміють підлаштовуватися під будь-яку, навіть максимально відкриту сукню. До них відносяться ліфчики з бретельками, які можна зафіксувати в декількох положеннях.

Найбільш інноваційна модель для тих, хто хоче взагалі заховати ліфчик від сторонніх очей у вбранні з відкритою спиною, — це ліфчик-невидимка. Він кріпиться безпосередньо на груди і його зовсім не видно під одягом ні на спині, ні збоку.

Окремі моделі ліфчиків призначені для годуючих мам.

 

Який лівчик краще обрати для себе?

Визначаємось із розміром:

e73fbadffa826d450ce4a10684f478e5Перш за все, треба обчислити свій розмір грудей, який зазвичай позначений на етикетці, (70, 75, 80 і т.д.). Для цього візьміть сантиметр і прикладіть його під грудьми. Отриманий обсяг можна розшифрувати так: в сантиметрах: 67-72 = н. 70, 73-77 = н. 75, 78-82 = н. 80, 83-87 = н. 85.

Тепер треба визначитися з повнотою грудей, яка зазвичай позначається літерами A, B, C, D. Для цього поміряйте обсяг виступаючої області грудей. Потім відніміть від того, що вийшло об’єм під грудьми і орієнтуйтеся на наступні вимірювання: в сантиметрах: від 10 до 11 = AA, від 12 до 13 = A, від 14 до 15 = B, від 16 до 17 = C, від 18 до 19 = D, від 20 до 21 = DD.

Приклад: якщо довжина під грудьми близько 70 см, а довжина на грудях – 80 см, і різниця між ними дорівнює 10 см, то ваш розмір 70 AA.

Як підібрати бюстгальтер для ніжної шкіри? По-перше, ліфчик має бути без кісточок. По-друге, без грубих незручних лямок. Таким чином, шкіра грудей повинна бути вільна і з доброю вентиляцією. Бажано, щоб тканина і лямки нижньої білизни були м’якими. Якщо у вас великі груди, то ваш вибір – бюстгальтер на широкому каркасі, із закритими чашечками і широкими лямками.

Тонкі напівпрозорі ліфчики можна носити лише як прикрасу, адже їх тканина недостатньо еластична, і не здатна утримати форму грудей.

Якщо у вас мініатюрна спина і груди, то потрібно приділити особливу увагу рівномірному розподілу навантаження на спину. Краще всього з цим справляється бюстгальтер на кісточках, із чашкою цілого крою і тугими пружними лямками.

Широка лямка на спинній частині краще вузької. Вона краще протистоїть зміщенням основи ліфчика наверх.

Якщо груди широко поставлені, треба використовувати ліфчик на твердих кісточках. Він трохи зміщує груди одну до одної і створює спокусливу ямочку.

Якщо груди плоскі, можна дозволити собі відкриті ліфчики на жорсткій кісточці і тонких бретельках, наприклад – «Анжеліка».

Якщо потрібно підняти груди, то вибирайте чашечки з ущільненою нижньою частиною.

Якщо ж груди потрібно ще й збільшити в об’ємі, то підбирайте бюстгальтер з повністю ущільненою чашечкою.

Бюстгалтери більшого чи меншого розміру носити шкідливо, тож обирайте для себе найкраще!

 

Share.

Leave A Reply