Як безпечно користуватися публічним Wi-Fi: прості поради

0

Сьогодні під’єднатися до безплатних мереж Wi-Fi можна у багатьох закладах харчування, в парках, громадському транспорті, торговельних центрах і навіть в укриттях. Так, це  зручний та вигідний спосіб дістати доступ до інтернету та бути на зв’язку. Але є і ризики під час користування громадськими безплатними мережами Wi-Fi.

У Держспецзв’язку пояснили, як бути у безпеці та захистити свої дані.

Як безпечно використовувати безплатні мережі Wi-Fi:

Перевіряйте мережу. Не підключайтеся до невідомих точок Wi-Fi, якщо ви не знаєте, хто роздає зв’язок. Якщо, наприклад, ви перебуваєте у кафе, уточніть у працівників назву мережі закладу. Пам’ятайте, що кібершахраї можуть створювати фейкові мережі.

Використовуйте VPN-сервіси.

Безпечніше у разі потреби щоразу підключатися до мереж Wi-Fi вручну. Обмежте можливість автоматичного підключення пристрою. Це можна зробити в налаштуваннях ноутбука або смартфону.

Вимкніть функцію надання спільного доступу до файлів через локальну мережу на всіх пристроях. При підключенні до громадського Wi-Fi вони можуть стати доступними зловмисникам.

▪️ Як перевірити у Windows, чи увімкнений доступ: Панель керування – Мережа й інтернет – Центр мережевих підключень і спільного доступу – Додаткові параметри спільного доступу.

▪️На Mac налаштування спільного доступу до файлів здійснюються у меню Apple – Системні параметри – Спільний доступ.

Не використовуйте  загальнодоступний Wi-Fi для обміну чутливою конфіденційною інформацією і вирішення важливих справ. Краще скористатися перевіреною стаціонарною мережею або мобільним інтернетом.

Використовуйте антивірус та відвідуйте тільки безпечні сайти.

Відключайте Wi-Fi, якщо ним не користуєтеся.

Share.

Leave A Reply