Ветеран з Вінниччини за тиждень пробіг на протезі два марафони

0

Роман Кашпур долає великі відстані, аби зібрати кошти на протезування та реабілітацію бійців зі складними ампутаціями.

Ветеран з Вінниччини Роман Кашпур 5 листопада взяв участь у 52-му Нью-Йоркському марафоні, а 29 жовтня випробував себе на марафоні морської піхоти США.  Про це Роман поділився у Facebook.

“52-й марафон у Нью-Йорку закінчено. Місію виконано: два марафони за сім днів підкорено. Американська мрія моя збулась. Але це тільки початок, далі буде. Моя місія на цьому не закінчена. Я і надалі бігатиму, займатимуся спортом, продовжу мотивувати хлопців, як зможу, що є в моїх силах”, – написав Роман Кашпур.

За його словами, він також продовжить під час своїх забігів збирати кошти на протези пораненим побратимам. Усі зібрані гроші підуть у Благодійний фонд “Громадянин”.

Кашпур зазначив що під час 52-го Нью-Йоркського марафону йому вдалося покращити результати своїх забігів, досягнуті під час Лондонського марафону і на Марафоні морської піхоти у Вашингтоні.

Роман став першим з українських ветеранів, хто здолав повну марафонську дистанцію на протезі. А нині в його активі вже три марафони – Нью-Йоркський, Марафон морської піхоти США, 43-й Лондонський і півмарафон у Брюсселі (Бельгія), які він пробіг на протезі цієї весни.

Роман пішов воювати добровольцем у 19 років. У грудні 2021 року встановив рекорд України, протягнувши 16-тонний літак Ан-26 на відстань 6,4 м за 44 секунди. Після повномасштабного вторгнення знову пішов боронити країну. У 2022 році поблизу Мар’їнки підірвався на міні, втратив кінцівку. Після поранення знайшов себе у спорті. Менш ніж через рік після ампутації переміг в “Іграх героїв”.

 

Share.

Leave A Reply