Олена Зеленська поспілкувалася з американським істориком Тімоті Снайдером на зустрічі YES

0

Перша леді України й американський історик, професор Єльського університету взяли участь у щорічній зустрічі Ялтинської економічної стратегії (YES), яка відбулася в Києві.

У межах YES Олена Зеленська і Тімоті Снайдер провели спільну дискусію на тему Зцілюємо Україну: Реабілітація та психічне здоров’я. Про це пише NV.

Під час розмови перша леді України наголосила на важливості для всього суспільства ментального благополуччя людини, особливо під час війни, а також, що ментальне здоров’я є основою стійкості

«У кожного свої рецепти ментального здоров’я. Один із моїх — це українська історія. Коли занурюєшся в минуле, краще відчуваєш сьогодення. Вже багато років історію України для світу у своїх лекціях і книжках відкриває професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи Тімоті Снайдер. (А ще він чудово говорить українською.) Якраз зараз читаю його Шлях до несвободи — книгу, яка шокує й надихає водночас. До речі, це та сама книжка, за читанням якої просто в окопі сфотографували одного з українських бійців. Тоді автор сказав: це найвища честь для нього», — розповіла Олена Зеленська в своїх соціальних мережах.

Перша леді поділилася подробицями публічної розмови з істориком. Вона розповіла, що їй здалася важливою відповідь пана Снайдера на її запитання: «Як збалансувати у свідомості людей фронт і мирне повсякденне життя в тилу? Ворожа пропаганда часто зумисно протиставляє одне іншому».

«Знаєте цей відомий польський вислів „За нашу і вашу свободу“? Так само й українське протистояння зараз відбувається за наше і ваше щастя», — відповів історик.

«Згодна: Україна сьогодні в епіцентрі як світових змін, так і світових цінностей. Отже, кожен із нас щодня впливає на те, якою буде не лише Україна, а й світ. Відповідально? Безумовно.Впораємося? Не сумніваюся», — поділилася Зеленська.

Відео бесіди Олени Зеленської і Тімоті Снайдера можна подивитись за посиланням:

Share.

Leave A Reply