iOS 14: Apple вразила новими функціями для iPhone

0

На заході для розробників WWDC 2020 Apple показала багато новинок у мобільній операційній системі iOS 14, пише Сьогодні.Lifestyle.

Apple WWDC 2020 вперше стартувала без живої аудиторії – захід відбувся в онлайн-режимі на тлі пандемії коронавірусу. Разом з macOS Big Sur і watchOS 7 була представлена нова версія мобільної операційної системи iOS 14 і iPadOS 14 для найпопулярніших пристроїв компанії – iPhone. iOS 14 під зав’язку заповнена новими функціями і покращеннями, тому ми склали список з основних моментів цієї події.

Зручні віджети на Android були однією з головних переваг платформи від Google. Apple не стала ігнорувати цю ідею і впровадила їх в iOS. Але спочатку вони були не дуже зручними, а їхня кількість обмежена. В iOS 14 компанія змінює курс і робить їх набагато зручнішими, насиченими і налаштованим. Apple фактично “скопіювала” основну ідею Android і дозволила їм жити на домашньому екрані, організованому в Smart Stack. Однак в iOS 14 вони будуть автоматично відображатися в залежності від дій користувача.

В кінці головного екрану з’явилася нова “Бібліотека додатків” (App Library), яка автоматично впорядковує ваші програми в папки завдяки штучному інтелекту, який управляє віджетами. Групування додатків допоможе звільнити місце на робочому столі і розподіляти їх на основі переваг, контексту і звичок користувача.

В iOS 14 з’явиться дуже зручна функція App Clip. З її допомогою розробники нададуть користувачам новий спосіб прийняття користувачами своїх додатків перед завантаженням повноцінного додатка. Грубо кажучи, розробники нададуть легку версію програми у вигляді демонстраційного веб-додатку з основними функціями для ознайомлення, щоб не завантажувати його повністю.

Раніше зручна функція “картинка в картинці” була прерогативою тільки планшетів iPad на iPadOS 13. Вона дозволяла відтворювати відео або приймати виклики в FaceTime в окремому віконці поверх робочого столу і додатків, поки ви паралельно дбали про інші речі. Тепер ця функція буде доступна на iPhone з iOS 14, як це зараз реалізовано на Android.

Конфіденційність – це ще одна родзинка останнього оновлення iOS, оскільки Apple хоче підштовхнути розробників додатків до більшої прозорості стосовно того, які дані вони збирають про користувачів, як вони використовуються і що передається третім особам для відстеження реклами або інших цілей. Apple iPhone, який працює під управлінням iOS 14, буде відображати підказку в рядку стану. Наприклад, під час відео камера покаже повідомлення про те, що разом з відео передаються дані про місцезнаходження, які можна буде відключити.

Раніше Apple не підтримувала ідею дозволяти користувачам встановлювати свій поштовий додаток за замовчуванням або веб-браузер крім Safari, хоча це була одна з найбільш затребуваних функцій. З iOS 14 компанія нарешті дозволила змінювати стандартні програми, але не пояснила, як саме це буде працювати і які налаштування програм можна змінити.

Apple Maps була оновлена, щоб допомогти користувачам краще піклуватися про екологію. Зміни направлені на кращий досвід при їзді на велосипеді та електромобілях. Apple Maps вибирає оптимальний маршрут і безліч різних деталей, таких як висота над рівнем моря, необхідність підніматися сходами і завантаженість доріг. Компанія додала нові кураторські путівники по місцях для відвідування, а також вибір готелів і ресторанів, використовуючи рекомендації існуючих служб.

CarPlay оновлюється завдяки підтримці призначених для користувача шпалер і нових додатків для парковки, станцій зарядки електромобілів і їжі на винос. Але що ще важливіше, Apple додала підтримку автомобільних ключів NFC за допомогою CarKey API. Функція дозволить поділитися цими обліковими даними з іншою людиною через iMessage з розмежуванням рівнів доступу, такими як відкриття багажника, розблокування автомобіля або повний доступ до керування автомобілем. Цей ключ буде зберігатися в Wallet, захищеному безпечним анклавом Apple, а BMW 2021 5-й серії буде першим авто, який підтримує електронні ключі.

iMessage також отримує деякі покращення, починаючи з можливості прикріплювати розмови у верхній частині списку повідомлень і вбудовані відповіді на конкретні повідомлення для зайнятих групових чатів. Memoji тепер різноманітніші з новими зачісками, капелюхами і масками для особи.

AirPods тепер зможе автоматично перемикатися між пристроями Apple вслід за вами з одного пристрою на інший. Для користувачів AirPods Pro також є новий аудіо-профіль, який повинен зробити перегляд фільмів приємнішим з повним зануренням.

Share.

Leave A Reply