Andre Tan: сповідь модельєра

0

Людина, яка зуміла перетворити своє ім’я на впізнаваний бренд і почати історію моди в Україні з чистого аркуша. У створене ним вбрання неможливо не закохатися, а після короткої розмови віч-на-віч починаєш справді вірити: некрасивих жінок не буває. Він завжди охоче зустрічається із прихильницями, роздає автографи та з незмінною усмішкою ділиться порадами, як завжди виглядати «на мільйон». На одній із таких зустрічей побували й ми. Тож у свіженькому інтерв’ю для журналу «LIKE» читайте про те, як оголив душу перед мільйонами українців, чого сьогодні боїться найбільше та який він — ідеальний образ минулого літа, від шалено популярного й мегаталановитого дизайнера та модельєра АНДРЕ ТАНА.


Цієї весни Україна побачила документальний фільм присвячений 20-річчю існування бренду. Усі чекали, обговорювали… Привідкрийте завісу: яким ми побачимо там Андре Тана?
Справжнім, таким, яким я є в житті: емоційним, наполегливим. Це дуже чесний фільм — я хотів, щоби він був таким. Дуже вдячний знімальний команді 1+1 Digital за те, що проєкт вийшов таким щирим. Я страшенно не люблю жанр документалки, тому просив, щоби фільм був не нудний і зарозумілий, а живий. Гадаю, у нас усе вийшло.

Звідки взагалі взялася ідея створити документалку?
Бренду ANDRE TAN виповнюється двадцять років. Це вже достатній привід для того, щоби врешті зібрати всі історії разом. Метою було врешті скинути багатолітню медійну маску, розкритися так, як я це бачу сам. Я хотів, щоби глядач побачив, скільки сил і ресурсів вкладається в створення кожної сукні. Хотів, щоби ця історія зачепила навіть тих, хто зовсім не причетний до світу моди.


Це фільм про еволюцію бренду чи все-таки сповідь модельєра?
Бренд ANDRE TAN — це вже невід’ємна частина мого життя. Якщо я відверто сповідаюся про себе, то значить і піднімаю завісу його історії. Вас чекає розповідь про українського дизайнера, який розвивався протягом десятиліть. А разом із ним і українська мода загалом, з її тенденціями та еволюцією. Але сповідь у фільмі є однозначно, я оголив душу.

Читала, що там буде багато унікальних кадрів і навіть перша поява донечки на екрані…
Так, моя Соня вперше потрапила в кадр. До цього я не показував її широкій публіці. Цього разу я запросив знімальну групу додому, показав наше життя з дружиною й донькою, як ми проводимо час і наскільки це важливо для мене. Дуже бентежно було приїхати в Харків та в рідне містечко, де я не був дванадцять років. Звідти все почалося, і там лишилося дуже багато спогадів.

У тизері до фільму прозвучали слова, що Ви боїтеся зупинитися. Це справді головний страх сьогодні?
Ми всі чогось боїмося. Я не виключення. І саме тому розповідаю про це глядачам. Для творчої людини, для дизайнера дійсно страшно стати на місці й більше нікого не здивувати новою колекцією. Я постійно в пошуку ідей, немає часу озирнутися. І зараз розумію, що зробив лише двадцять відсотків усього задуманого. Попереду ще дуже багато того, що хочу реалізувати. Тому просто не маю права зупинитися.

Кілька місяців тому Ви презентували свою колекцію в Парижі. Мені здається, це було давньою мрією, чи не так?
Так, це була мрія ще з юності. Колись я подивився дуже популярний на той час серіал «Просто Марія», де героїня виїхала з глухої провінції, створила свою модну фабрику і влаштувала показ у Парижі. Я теж якоюсь мірою уявляв себе героєм такого сюжету й завжди мріяв про презентацію колекції в столиці світової моди. І нарешті, це здійснилося завдяки дуже великим зусиллям.

Мені здається, це стало вагомою подією не лише для Вас, але і для вітчизняної моди загалом?
Це було дуже важливим етапом, справді. Зробити показ у Парижі — мрія чи не кожного дизайнера загалом. Сподіваюся, мій приклад для творців української моди стане доказом того, що все реально і треба іти до своєї мети. Я йшов до цього роками, і навіть локацію для показу підбирав дуже особливу. Це був Французький культурний центр, а колись — спальня Алена Делона й Роні Шнайдер. Щойно туди зайшов, зрозумів, що тут місце саме для моїх вечірніх суконь. Загалом подія дуже важлива, я дуже хвилювався, але не можу сказати, що все пройшло ідеально. Були нюанси, які розчарували, але допомогли зробити висновки на майбутнє.


Розкажіть трішки про саму колекцію, про основні акценти, як її там зустріли?
Це була зіркова колекція, на показ прийшли і як гості, і як учасники багато селебрітіс: Оля Полякова, Леся Нікітюк, Катя Осадча. У Парижі нас тепло зустрів посол України у Франції Олег Шамшур. Колекція викликала інтерес. Для образів показу я використав улюблений акцент — чорний, також із відтінками синього та охри. Ну і звісно, був блиск, срібна та золотиста органза. Дуже важливими були жіночні деталі: гофровані спідниці, пишні рукави, асиметрія та драпування. Усе мало бути елегантним і витонченим водночас.

Гадаю, у Вас суттєво побільшало шанувальниць і після запуску лінії для жінок із розкішними формами. Чому взагалі вирішили її створити?
Я завжди вважав обділеність пишних красунь достойними і трендовими речами дискримінацією. Некрасивих жінок не буває! Є лише модельєри, які не вміють пошити правильний одяг. Моя місія — створити ідеальну фігуру для кожної. Я знаю, де потрібно розширити, де звузити тканину, щоби підкреслити сильні сторони жіночої статури. Лінійка «Пишні та розкішні» неодмінно мала з’явитися.

Чи користується вона попитом?
Так. Колекції швидко розбирають і клієнтки постійно чекають, коли вийде нова. Ми постійно розширюємо лінійку, і жінки дуже цінують це та активно реагують на наші пропозиції.

Виглядає, що українські дизайнери сьогодні не надто тішать «красунь у тілі» своєю увагою — як гадаєте, чому?
Багато дизайнерів відмовляються через дуже банальну причину: це дорого. На моделі ХL+ іде втричі більше тканини, і вони не завжди можуть на цьому заробити. Я роблю інакше. Ту кількість тканини, яку ми використовуємо на відшив plus-size, ділимо на пошив моделей стандартної колекції. Тому ціна в нас завжди середня й доступна для багатьох.


Сьогодні на різноманітних зустрічах чи презентаціях Ви охоче даєте майстер-класи, як одягатися, навіть тут і вже підбираєте шанувальницям образ — навіщо?
Я модельєр, творча людина й насамперед — чоловік. Дуже шаную й люблю наших українських жінок. Вони — розкішні, просто дехто з них ще не знає цього. Завжди радий допомогти підкреслити вроду дівчат, додати впевненості й розкритися. А що заважає мені робити це прямо під час майстер-класів? Хіба не для цього вони створені?

Сьогодні все частіше можна почути фразу «Модно те, що зручно». Чи так воно є насправді?
Мода щодня еволюціонує. І зручність дійсно стала важливим чинником у сучасних тенденціях. Хто хоче свободи рухів, той одягає оверсайз светри та широкі джинси. Я сам за зручність і комфорт. Передусім, людина має почувати себе впевнено, коли вдягає річ. Бути переконаною, що образ підкреслює її вроду та індивідуальність. Але для когось, мода, як і краса, — потребує жертв. Тож, як треба вдягти напівпрозору сукню з вузьким корсетом, — вдягають.

Аби виглядати на мільйон, потрібно стільки ж і витрачати на вбрання, чи є варіанти «легші» для гаманця?
Якщо знати, на чому правильно робити акцент, можливо все! Часом речі навіть найдорожчих брендів у неграмотному поєднанні можуть дешевити образ. До того ж, в Україні є якісні й бюджетні варіанти. Багато лінійок ANDRE TAN — доказ того, що можна вдягатися якісно, стильно й доступно водночас. Завдяки партнерству з відомими брендами ми закуповуємо тканини Brioni і Dolce Gabbana в Італії вже не один рік за вигідними цінами. І завдяки цьому вартість на етикетці тішить око покупців своєю демократичністю.


Ну й не можу не спитати про тренди майбутнього сезону — що буде модним влітку, які кольори слід носити? І чим здивує модників сезон осінь-зима?

Весна зустріне нас трендом білого. Особливо ефектним стане стиль класики. Також пастельні тони дуже гарно підкреслюють фігуру. Ну й мій фаворит цього року — синій. Цієї весни та влітку можна по-різному експериментувати з фактурою і фасоном: це може бути поєднання жакету в стилі 70-х з ультракороткими шортами. Чудовим рішенням буде тренчкот з об’ємними плечима. Сукні-тістечка — теж сколихнуть тренди цього літа. Ну і звісно, — стовідсотковий денім. Дуже вдалим вибором буде джинсовий монолук. Не забуваємо про чорні шкіряні образи — восени вони будуть актуальні.

Share.

Leave A Reply