7 фактів про фільм «Віддана», про які ви, можливо, не знали

0

Вихід у світ нової української стрічки — завжди знакова подія. Тим паче, якщо вона знята за мотивами відомого роману української письменниці. У 2014 році ми зачитувалися неймовірною книгою Софії Андрухович «Фелікс Австрія», а вже на початку 2020-го — із захопленням переглянули фільм «Віддана», натхненну непростою історією двох жінок.
Спойлерити про сюжет для тих, хто ще не бачив, ми, звісно, не будемо. Проте з радістю поділимося цікавинками із закулісся.

1. Хоча дія кінокартини розгортається в Станіславові початку минулого століття, самі зйомки сцен проходили під Києвом, де побудували ціле стилізоване містечко. На території із чотирьох гектарів відтворили атмосферу старовинного міського життя ХХ століття з десятками будинків, магазинів, яток, центральною площею та ринком.

2. Також спеціально були створені декорації старовинного маєтку, де мешкали головні герої. За основу ескізу для цього будинку був узятий той самий особняк із вулиці Липовій в Івано-Франківську.

3. Роль панни Аделі, яка має німецько-польське походження, зіграла українка Олеся Романова, а служниці Стефи, українки, — польська акторка Маріанна Янушевич.

4. Чоловіка Аделі Петра зіграв Роман Луцький — актор Івано-Франківського облмуздрамтеатру ім. Івана Франка. Творці фільму зізнаються, що саме з виконавцем головної чоловічої ролі визначитися було найпростіше.

5. Спеціально для стрічки пошили 150 костюмів і створили 300 неповторних образів періоду ХІХ–ХХ століть.

6. «Віддана» — справді «смачне» кіно, адже його кулінарні сцени, що демонструють галицьку кухню того часу, — одні з ключових та найбільш колоритних. Проте саме вони були на межі зриву, оскільки одна зі страв мала бути приготована з линів, які на момент зйомок (квітень) залягли на дно.

7. Роман «Фелікс Австрія», що став переможцем премії «Книга року ВВС-2014», перекладений 6-ма мовами, тому екранізація відбудеться і в інших країнах.

Загалом стрічка здивує вас загадковим, часом гротескним сюжетом, естетикою кожної деталі, фантастичними кадрами міста та неймовірною гастрономічною стороною. Цікавого й «смачного» перегляду!

Share.

Leave A Reply