6 правил, які допоможуть продовжити життя акумуляторів твоїх ґаджетів

0

Сьогодні ми стали настільки залежними від смартфонів, планшетів і ноутбуків, що боротьба за виживання батарей стає сенсом життя. У цій статті зібрані воєдино всі ефективні методи.

  1. Не залишай телефон заряджатися на ніч. Літій-іонний акумулятор твого ґаджета не любить довгих нічних підзарядок. І справа тут не в тому, що батарея може отримати занадто багато заряду. І айфони, і пристрої на Android — досить розумні. У кожному з них є чіп, який захищає телефон від надлишку електричного струму, щойно батарея набирає 100 % заряду.

А шкодить акумулятору сам процес зарядки. Заряджай телефон до 100 % тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Оптимальний рівень, до якого найкраще його заряджати, — 40–80 %. Якщо тримати батарею в таких межах, періодично заряджаючи її протягом дня, акумулятор проживе набагато довше.

  1. Не допускай повної розрядки пристрою. Просідання заряду до повного нуля негативно позначається на ресурсах батареї. Це стосується літій-іонних акумуляторів, які зараз найбільш поширені. На відміну від старомодних нікелевих батарей, літій-іонні не мають так званої пам’яті і зовсім не потребують повного циклу зарядки-розрядки.Тому, як тільки ти бачиш, що мобільний чи планшет майже «сів», краще його вимкнути, не чекаючи появи чорного екрана.
  2. Уникай нагрівання пристрою, тобто намагайся тримати свій смартфон охолодженим. Реакції, які відбуваються за умови підвищеної температури мають неприємний побічний ефект — більш швидку витрату заряду і, як наслідок, зайві цикли зарядки, що позначається на підсумковій довговічності акумулятора.
  3. Завжди намагайся підтримувати рівень заряду близько 50 % в тому випадку, якщо не збираєшся використовувати ґаджет якийсь час. Просто заряди його до половини, зберігай у прохолодному місці — і можеш бути за нього спокійним. Цей простий спосіб запобігає «смерті» акумулятора.
  4. 4.   Припини закривати висячі на фоні додатки. Як показали дослідження, сучасні мобільні операційні системи не витрачають зайву енергію, коли програми даремно відкриті на задньому плані. А ось насильницьке їхнє закриття супроводжується витратою заряду.

  5. Відключай пристрій від електромережі, як тільки він буде заряджений повністю. А ще краще — припиняй зарядку на позначці 80–90 %. Фахівці стверджують, що такий режим для літій-іонних акумуляторів найбільш оптимальний.

Поради:

  • завжди відключай енергозатратні функції, які тобі в даний момент не потрібні (Wi-Fi, Bluetooth тощо);
  • встановлюй мінімально можливу яскравість екрану;
  • вибираючи програми для щоденного використання, дивись не тільки на те, наскільки вони круті, але і яка з них економніша (найпідступніші серед ненажерливих — месенджери);
  • придбай Power Bank (портативну батарею, за допомогою якої можна заряджати будь-який мобільний пристрій, коли й де завгодно).

 

Share.

Leave A Reply