ІНЕСА КРАВЕЦЬ  ‒ українська легкоатлетка, заслужений майстер спорту України.

0

 

Народилася 5 жовтня 1966 р. у Дніпропетровську.

Освіта: Київський державний університет фізичної культури і спорту.

Досягнення: спеціалізувалася у двох видах ‒ потрійний стрибок і стрибки в довжину. Олімпійська чемпіонка 1996 р. у потрійному стрибку; срібна призерка Олімпійських ігор 1992 р. у стрибках в довжину; чемпіонка світу (1991, 1993, 1995), володарка Кубка світу (1994), чемпіонка Європи (1992). Багаторазова призерка чемпіонатів Європи та світу. Неодноразова рекордсменка світу. Її світовий рекорд у потрійному стрибку (15,50 м), встановлений 10 серпня 1995 р., не побитий до сьогодні.

_

1) Ти народилася в Дніпропетровську. Яким було твоє дитинство?

‒ Воно пройшло на стадіоні. Моя мама ‒ тренер, я тренувалась у неї від третього класу школи до третього курсу інституту й була дуже слухняною. У нашому «Дніпрі» працювала сильна легкоатлетична школа, особливо стрибкова. Ми займали призові місця в СРСР на дитячих змаганнях.

2) Дитячі мрії ‒ найзаповітніші. Чи мріяла ти у дитинстві про такі досягнення?

‒ Здається, ні. Думок таких високих не було. Я просто завжди жила спортом, бо коли у тебе і тато, і мама тренери ‒ жити по-іншому не виходить. Зі школи зразу на стадіон, і так щодня. Тато тренував волейболістів-хлопчиків. Мабуть, якби він тренував дівчаток, то я би стала волейболісткою. Але є, що є!

3) Фактор везіння спрацьовував у твоїй діяльності? Це Божий дар чи радше наполеглива праця ?

‒ Везіння було! Однозначно було! І наполеглива праця, і дар Божий… Якою б людина не була талановитою, та якщо вона не потрапила в добрі тренерські руки ‒ все може зійти нанівець, особливо в технічних видах…

4) Але ж ті, хто має цей Божий дар, часто є лінюхами…

‒ Кажуть жартома, що поки стояв у черзі до Бога за одним, то чогось іншого вже не вистачило. Мабуть, це правда, бо тільки тоді, коли в одній людині поєднуються різні фактори ‒ тоді народжуються олімпійські чемпіони і рекордсмени світу! А їх, погодься, ‒ одиниці… Тільки тоді, коли все сходиться ‒ і дар, і праця, і тренер, і купа інших факторів ‒ тоді є результат.

5) Найперша твоя яскрава перемога ‒ ти її памʼятаєш? Де це було?

‒ Це був Львів! Я там виконала норматив майстра спорту СРСР зі стрибків у довжину.

6) Твоєму світовому рекорду в потрійному стрибку виповнюється 20 років. Які відчуття, коли інші стрибають впритул до нього?

‒ Чесно скажу, що коли його поб’ють ‒ в долоні плескати не буду. Хоча я реально усвідомлюю, що впливу на цю ситуацію не маю жодного. Знаю, що прогрес у цьому виді є і колись мій рекорд поб’ють. Я собі й уявити не могла, що він «простоїть» 20 років!

7) Ти б хотіла, щоб твій рекорд побила українка?

‒ Ти мене розвеселив і загнав у глухий кут. Як би коректніше відповісти? Послідовниці були й є ‒ Олена Говорова, Ольга Саладуха (обоє призерки Олімпійських ігор). Оля ще виступає, її потенціал не вичерпався. Усе залежить від особистої мотивації.

images-6

8) Твій чоловік, стрибун із жердиною, покинув спорт раніше ніж ти. Чи відчувала його розуміння і допомогу?

‒ Деколи допомагав, а деколи і заважав. Бувало по-різному. Шлюб між спортсменами ‒ це насамперед шлюб, а там буває всіляке, як і у всіх. Але ж, звичайно, більше допомагав.

9) Що змінилося у вашому житті після народження донечки?

‒ Змінилося все! Тепер життя обертається довкола неї. Дитина пізня і над нею просто тремчу. Вона для мене все! Зараз шкодую тільки, що надто пізно пішла зі спорту. Можна би було народити більше дітей!

10) А хотіла би своєї долі для Дарії?

‒ Відверто скажу, що так! Не вважаю, що я щось втратила у житті, щось не встигла чи когось зреклася… Досягла і набула я набагато більше ніж втратила. Ну, пропустила я 20-30 дискотек, вечірок і прогулянок. Це не глобальні втрати ‒ все це можна надолужити…

11) Як любите відпочивати?

‒ Відпочиваємо всі разом! Чомусь одному переваг не надаємо, бо відпочиваємо сезонно: влітку ‒ море, взимку ‒ лижі. Доця гарно їздить!

11) Чи маєш якесь захоплення, окрім спорту?

‒ Люблю читати книги й грати у гольф.

12) Є мрія досягнути світових вершин у гольфі?

‒ Для мене це не реально, бо гольфом треба займатися з самого дитинства. А ще на це треба силу-силенну часу. Гольфісти світового рівня тренуються 6-8 годин на добу і більше нічим не займаються. Вони приходять на поле зранку, а йдуть пізно ввечері. Це не легка атлетика, де тебе «вбили» фізично за дві години і ти повзеш без сил додому ‒ тут усе по-іншому. І ще один важливий фактор ‒ у нас немає можливості грати рік поспіль. Грати мені подобається, але гольф ‒ не те, що я можу назвати тренуванням, це радше задоволення, відпочинок і розвага…

13) Інесо, коли ти виступала, любила увагу з боку телебачення і преси? Чи впізнають тебе сьогодні на вулиці?

‒ Гарне запитання! Я до уваги ставлюся абсолютно спокійно, взагалі не люблю проявляти свої емоції «на людях». Всередині вони є, але не хочу, щоб їх ще хтось бачив. Я не буду привселюдно ридати, стрибати від радості й верещати. Це не моє! Я знаю собі ціну і мені не потрібно, аби зайвий раз казали, що я молодець. Я свою роботу зробила! Мій світовий рекорд тримається вже 20 років. Які ще потрібні докази того, що я відбулася в житті як особистість?

15) Інеса Кравець при своєму статусі женеться за модою чи одягає те, в чому зручно, і сама цим диктує моду?

‒ Чесно кажучи, за модою стежу, передивляюся нові покази і завжди знаю, що будуть носити у новому сезоні.

16) Твій рідний Дніпропетровськ сьогодні дуже згуртований і патріотичний. Він завжди був таким українським?

‒ Я переконана, що патріотизм не може звідкись взятися, якщо його не було. Я вважаю, що така згуртованість була й раніше, але в цих екстремальних умовах у людей оголилися основні якості! В одних ‒ найкращі, а в інших ‒ найгірші.

18) Ти одна із тих, кого не вразила зіркова хвороба. У чому секрет?

‒ Може, комусь зайвий раз хочеться визнання зі сторони або ж є потреба просто набити собі ціну. На моє переконання, за людину мають говорити її вчинки, а не слова. Я звикла вірити очам, а не вухам. Говорити можна багато…

19) Що б ти хотіла побажати наступному гостю «Like», який буде чоловічої статі?

‒ Хочу побажати, щоб він приділяв більше часу дітям, батькам і дружині, бо вони й є те найцінніше, заради чого варто жити!

20) Про що мріє Інеса Кравець?

‒ Хоч про це зараз модно говорити, але, повірте, я кажу дуже щиро: я мрію про мир і добробут для нас усіх. Бо коли у всіх все буде добре ‒ буде добре і в мене! От, мабуть, і все…

 

Роман Вірастюк

 

Share.

Leave A Reply