Хочеш бути успішною? Підвищуй самооцінку!

0

Психотерапевт Ольга Барабаш поділилася із читачами методами, які підвищують самооцінку та покращують тим самим якість життя.

Ви недостатньо струнка, приваблива, комунікабельна, сексуальна, щоб бути успішною? Думаючи так, Ви самі ставите перед собою бар’єр. Коли жінка має високу, адекватну самооцінку, вона твердо вірить, що достойна всіх благ. Пряма спина, горда постава, усміхнена, доглянута – королеву видно здалеку. Любов, радість, хороший порядний чоловік, фінансове благополуччя – усе для неї.
Якщо жінка почувається невпевнено, вважає себе недостатньо хорошою, то сама зачиняє перед собою двері в успішне життя. Дивлячись на симпатичного чоловіка, Ви думаєте: ой, цей точно не для мене… Усе. Ваша установка працює, і Ви притягуєте до себе чоловіків «нижчого рівня».
Звідки береться «занижена самооцінка»? Як правило, вона родом із дитинства. Такий «багаж» передають нам батьки та школа. Дитина, яку постійно критикували, виростає й продовжує в тому ж дусі – займається самоїдством.
Стреси можуть підірвати впевненість у собі дорослої людини: звільнення з роботи, розлучення або розрив стосунків, фінансова криза чи смерть близької людини. Як наслідок ‒ людина стає невпевненою, вважає себе гіршою за оточуючих, не гідною благ.
А виправити таке ставлення до себе можна через психологічні консультації та самостійну роботу над собою.
xtest.jpg.pagespeed.ic.GnBTSYeHgL

 1. Хваліть та підтримуйте себе!
  Піднімаючись на гору життя, хваліть себе. Тоді у Вас знайдуться сили рухатися далі.
 2. Не критикуйте себе.
  Зазвичай наш м’яз самокритики добре накачаний. Не гризіть себе через дрібниці. Самоїдство та самодоскіпування, постійний пошук мінусів та зацикленість на них руйнує Вашу віру в себе.
 3. Дякуйте собі.
  Ми вміємо дякувати всім – Богу, світу, іншим людям… А чому б не подякувати собі? За те, що вчасно прокинулись, приготували смачний сніданок, зробили ранкову зарядку. Особливо, якщо сьогодні вдалося щось нове, що не виходило раніше. Пам’ятаймо дякувати собі.
 4. Помічайте свої плюси.
  Складіть список своїх достоїнств, позитивних та сильних рис характеру. Розвиваючи ці якості, Ви зможете використовувати їх з користю для себе й оточуючих.
 5. Ведіть щоденник успіхів.
  Це класична техніка, яка навчить помічати свої досягнення. Кожен день пишіть мінімум десять успіхів. Не можете назбирати бодай три? Значить, Ви занижуєте свої здібності. Маленькі перемоги є в кожного і щодня.
 6. Не лайте себе!
  Прислухайтеся до себе. Які образливі слова ви використовуєте? Зробивши щось не так, не називайте себе дурною чи ще якось. Від помилок ніхто не застрахований.
 7.   Не чекайте від себе ідеальності!
  Статистика доводить: успішні люди роблять більше помилок. Чому? Бо вони більше діють. Не бійтеся помилок, адже не помиляється лише той, хто нічого не робить.
 8.   Слідкуйте за своїм оточенням!
  Кого Ви підпускаєте до себе? Стосунки з партнерами, які Ваші успіхи сприймають критично, із заздрістю та невдоволенням, є токсичними. При можливості уникайте спілкування з цими людьми. Якщо ж це неможливо (Ваші критики ‒ мама, брат, шеф), закривайте вуха на їхні слова. Не чекайте від таких людей поради, оцінки ідей.

 

Ідіть до тих, хто Вас підтримає. Пам’ятайте: переважно люди критикують тому, що самі себе не приймають.
Плекайте свою самооцінку, як квіточку.

Запропоновані методи прості, та миттєвого чуда від них чекати не варто. Глибокі зміни потребують внутрішньої роботи впродовж бодай 90 днів. Займайтеся підвищенням самооцінки щодня, не відступаючи ні на крок, і результат обов’язково буде. Вірте в себе і у Вас, безумовно, все вийде!!!

 

Наталія Кріль

Share.

Leave A Reply