ТОП-5 правил тайм-менеджменту або Як встигнути все

0

У сучасному суспільстві, де все відбувається надто швидко, одні події змінюють інші, а час летить невпинно, дуже важко розірватися між роботою (чи кількома), домом, цікавими подіями та своїм захопленням.

Сьогодні хочемо дати вам кілька практичних порад щодо того, як краще розпланувати свій час, щоб його на все вистачало. Саме це і лежить в основі мудрого терміну “тайм-менеджмент” (українською він звучить також як “управління часом” чи “організація часу”).

5524d660c82d0_Taym-menedzhment-kak-vse-uspet

Отже, порада №1 – плануйте.

Заведіть щоденник і щодня пишіть список справ, які вам потрібно сьогодні зробити. Навпроти виконаного завдання ставте відмітки.

1

Важливо, щоб список був у вас перед очима – тоді ви точно ні про що не забудете.

 

Порада №2 розрізняйте основне від другорядного.

Важливо визначити, які справи найважливіші, і саме їх потрбно виконувати першочергово. Спеціалісти також радять спочатку виконувати найнеприємнішу роботу, – тоді вона не “висітиме” у ваших думках та не заважатиме виконувати інші завдання.

 

Порада №3 – слідкуйте за часом.

Важливо, щоб на кожну зі справ ви виділяли певний проміжок часу. Якщо поставите себе в певні рамки, то набагато легше буде виділити час для іншої роботи.

 

Порада №4 – зосереджуйтесь на одній справі.

На жаль, ви не Юлій Цезар і робити кілька справ одночасно вам не варто. Насправді, якщо розосереджувати свою увагу на кілька справ одночасно, то жодна з них не буде зроблена ідеально, та ще й на це буде витрачено більше часу, аніж у випадку їх почергового виконання.

 

Порада №5 – намагайтесь уникати “крадіїв часу”

F

До таких відносяться соцмережі, поштова скринька, інтернет-сайти. Звісно, важко не піддатися спокусі, коли працюєш за комп’ютером і не глянути, чи хтось тобі не написав. Але це дуже відволікає і одночасно займає багато вашого часу. Коли перед вами стоїть важливе завдання, просто вимкніть на деякий час доступ до мережі, щоб не заважало.

Сподіваємось, ці правила стануть вам у пригоді та допоможуть правильно планувати свій час. І ще одне: займаючись плануванням, не забувайте виділяти час і для відпочинку. Бо працюючи до знемоги, у вас просто не залишиться сил для життя.

 

 

Мар’яна Пранничук

 

Share.

Leave A Reply