«Талант — не все»: Еліна Світоліна розповіла, скільки коштує великий теніс

0

У новому випуску подкасту «Котик хоче знати» на YouTube-каналі Олексія Дурнєва з’явилася Еліна Світоліна. Найтитулованіша тенісистка в історії України, бронзова призерка Олімпійських ігор у Токіо, екс-третя ракетка світу та засновниця благодійного фонду Svitolina Foundation відверто розповіла про вартість професійного спорту, хто відіграв ключову роль в старті її карʼєри, виклики на шляху до великого тенісу та чому сам талант — не гарантія успіху.

«Навіть аматорський рівень — це великі гроші. Наприклад, година оренди корту — 30 доларів, тренер — ще 50. Якщо тренуватися двічі на день — це понад 100 доларів щодня. Додайте екіпірування, поїздки, проживання, турнірні внески — і маємо десятки тисяч доларів на рік», — пояснила Еліна.

«Якщо їхати, наприклад, з Харкова до Львова — це, хоч і всередині країни, але все одно дуже далеко, і дорога займає цілий день. А якщо врахувати виїзди за кордон, то це ще дорожче. Я читав колись в інтерв’ю, що ти вже переграла всіх в Одесі і треба було виїжджати, щоб розвиватися далі. І навіть тренування дві години на день, 200 днів на рік — це приблизно 32 тисячі доларів. При тому, це менше, ніж по п’ять днів на тиждень. Тобто ти інвестуєш у дитину, у її майбутнє. А це непросто», — поділився Олексій Дурнєв.

У розмові порушили й питання загальної ситуації в українському тенісі. Наразі у ТОП-100 світового жіночого рейтингу — п’ятеро українських спортсменок. Це один із найвищих показників у світі — особливо з огляду на кількість населення. Водночас серед чоловіків — жодного українця.

«Це справді питання, яке турбує багатьох. У чоловіків в Україні більше варіантів — футбол, бокс, інші види спорту. А теніс — затратний і потребує багато ресурсів. Можливо, хлопці більше тяжіють до командних або “брутальніших” видів. Теніс — це про елегантність, стратегію. Але я вже бачу, що чоловіків у тенісі стає більше», — прокоментувала Еліна.

«Це радше наша внутрішня особливість. У нас футбол — спорт №1 для хлопців, далі, можливо, бокс. А теніс — десь третій або ще нижче. Але саме тому важливо говорити про ці можливості, бо теніс — це і шлях до успіху, і до стабільного заробітку», — додала тенісистка. 

 

Share.

Leave A Reply