Дитячий стоматолог – лікар, психолог, педагог чи друг?

0

Будьмо відвертими: з чим у більшості з нас асоціюється слово «стоматолог»? Звісно, біль, страх, а часом — панічний жах, адже в підсвідомості виринають спогади з минулого. Більшість з них привито нам «технологіями» і «методиками» минулих часів, але, мабуть, ніхто не буде сперечатися, що острах перед стоматологами — це все ж таки привид з дитинства. Сьогодні ситуація наче змінилась — діти на фото усміхаються. Що ж трапилося? Про це ми вирішили з’ясувати у дитячої лікарки-стоматологині клініки Yeremchuk Dental Марини ЛЮБІНЕЦЬ.

Відгуки на вашому сайті та на інших площадках, і навіть зізнання маленьких пацієнтів на кшталт «я цю лікарку полюбив», приємно дивують. Відколи це малеча стала такою привітною до дантистів?

Ми всі разом виросли з методологій та практик часів радянського союзу, коли стоматолог здавався монстром. Батьки теперішніх моїх пацієнтів частіше самі звертаються до лікаря, бо розуміють, що краще запобігти, ніж лікувати. Відтак і діти змінюють свою ментальність і ставлення. Навіть зараз бувають випадки, коли дитина на повторному прийомі вже має набутий страх — це не наслідок непрофесійних дій лікаря, це похідна від невстановленого контакту на початках.

Тобто, аби дитина не «стресувала» в кріслі, треба знайти до неї підхід, а далі — справа техніки?

В цілому так. Насправді дитячий лікар-стоматолог — це, в першу чергу, — друг, а вже потім — лікар. При цьому доводиться бути ще й психологом, педагогом, людиною. Треба бути в курсі трендів три-, п’яти-, десятирічних пацієнтів, знати все про Гаррі Поттера, суперкільця котів і таке інше (сміється). І коли дитина повністю довіряє тобі, тоді чітко й швидко, а головне — безболісно робити свою роботу. Головне — знайти підхід до малюка, отримати довіру та не зрадити її… І часом це надважко. Ти годину можеш втратити, аби за лічені хвилини виконати весь комплекс маніпуляцій, усунути проблему і не «відбити бажання на все життя». Буває, дитина приходить вже з набутим страхом, бо візит повторний з іншої клініки — це не проблема фаховості колеги, це відсутність контакту в той момент лікаря і пацієнта.

У Вас таке теж бувало? Тобто коли дитині не вдавалось допомогти або Ви не брались через її стан?

Звісно, це буває у кожного стоматолога. І хоча, я вважаю, що наша клініка створила максимально комфортні умови для пацієнтів — від дітей до людей у поважному віці, важливу роль відіграє внутрішній стан пацієнта. Шквал емоцій приборкуємо завжди з усмішкою й отримуємо їх від діток сторицею. Поки що тимчасово не лікуємо під седацією, але якщо така потреба є, — направляємо до колег в інші клініки. Мета лікаря — допомогти, а не замкнути коло на собі (усміхається). Але в цілому мало того, що з малятами знаходжу спільну мову, та ще й батьки ініціативно приєднуються. Багато з них стали також пацієнтами клініки, є навіть випадки, коли приводять бабусь (сміється). Загалом я в професії вже стільки часу, що дітлахи мене згадують і навіть йдуть на умовні «побачення». Це класно — розуміти, що тобі довіряють!

Це справді звучить круто, але в чому все ж секрет успіху?

Секрету, насправді, немає. Варто бути на одній хвилі зі своїм пацієнтом. Усміхайтесь — це віддзеркалюється, будьте щирими! В Yeremchuk Dental не практикується — як і в цілому за протоколами — примусове усунення тієї чи іншої проблеми. Якщо дитина добровільно не дозволяє лікарю виконати потрібні маніпуляції, то візит або переноситься, або ж лікування рекомендується під седацією. Краще так, ніж травмувати психіку маленької людини.

Такі підходи дозволять нашим дітям мати голлівудські усмішки без вінірів, протезів у майбутньому?

Це дозволяє, в першу чергу, вчасно й без остраху звертатись до лікаря-стоматолога. А це вже 50 відсотків успіху. Якщо змалечку дитина навчена особистої гігієни зубчиків і розуміє, що лікар не ворог, а друг та порадник, то і наслідки будуть зовсім інші. Склався міф, що стоматологія — це боляче й дорого (усміхається). Так і є… якщо звертатись тоді, коли вже і боляче, і дорого. Я виховую в своїх маленьких пацієнтів не лише відсутність страху, але ще й бажання приходити за новими приємними відчуттями. Знаєте, найбільша нагорода для нас — це справжній інтерес та щаслива дитяча усмішка!

реклама

 

Share.

Leave A Reply