Які книжки найчастіше купували українці у 2023 році

0

Перелік бестселерів цього року було складено в чотирьох номінаціях: найпопулярніша українська класика, найпопулярніші книжки сучасних українських авторів, найпопулярніші переклади та найпопулярніші книжки для дітей.

Український Інститут Книги разом із Kyiv Book Weekend провели опитування книгарень щодо найпопулярніших книжок, які мали найвищі рейтинги з продажу у 2023 році.

У номінації «Найпопулярніша українська класика» лідером є серія «Неканонічний канон» видавництва «Віхола». Найуспішнішими книгами стали: «Місто» Валер’яна Підмогильного, «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Винниченка та «Тигролови» й «Сад Гетсиманський» Івана Багряного. Ці книжки, а також «Повість про санаторійну зону» Миколи Хвильового – серед лідерів київських книгарень.

Найпопулярнішою книжкою сучасного українського автора стала «Я бачу, вас цікавить пітьма» Іларіона Павлюка. Також у топах продажів більшості книгарень: «Драбина» Євгенії Кузнєцової, «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука і «Танці з кістками» Андрія Сем’янкова.

У номінації «Найпопулярніші переклади» перемогла книга «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки» авторів Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль, ще у топі – «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію» Бориса Джонсона.
У перелік «Найпопулярніших книжок для дітей» увійшли як українські, так і перекладні видання іноземних авторів. Очолює рейтинг книжка «Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко. Також у лідерах – книжка «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.

Share.

Leave A Reply