Wedding по-європейськи: як в країнах Європи святкують весілля

0

Весілля – це найкращий на найважливіший день кожної дівчини. Та що там – цей день важливий для обох “винуватців свята”. Саме тому до цього свята готуються місяцями задля того, щоб все відбулося якнайкраще.

В різних народах та країнах день шлюбної церемонії святкують по-різному. В кожному куточку земної поверхні є свої звичаї і традиції святкування весілля. В одній країні святкують тихо і скромно тільки з найближчими й найріднішими, деякі країни надають перевагу гучному святкуванню. Навіть в Україні, на Заході й Сході проводять цей день по-різному, а в Європі й поготів.

Сьогодні ми дізнаємось, як європейські країни святкують найважливіший день у своєму житті.

Великобританія

В Англії молодята віддають перевагу найкращим класичним традиціям. Англійці обов’язково беруть шлюб в церкві. Якщо в деяких країнах вважають за норму просто укласти шлюбний договір в РАГСі, то “Туманний Альбіон” характеризується тим, що там проводяться розкішні шлюбні церемонії в святому храмі, де їхні долі пов’язує Бог.

Британці також наймають спеціально навчених людей, щоб ті розкидали живі квіти на шляху молодят. За однією з прикмет, в день весілля потрібно стріляти з рушниці, щоб відігнати від молодих злих духів. Таким чином, по всьому округу чути про чергове гучне весілля.

На всіх гостей свята чекають подарунки у вигляді маленьких мішечків із смаколиками. Так молодята віддячують своїм гостям за те, що ті прийшли розділити з ними свою радість. Святкове меню дуже різностороннє – найбільшу перевагу віддають запеченій баранині. З напоїв переважно обирають вино або шампанське, а з десертів – фрукти. Ну і як же без святкового пирога. За традицією торт розрізають молодята і пригощають ним своїх любих гостей.

Ну і завершення свята не може обійтися без запальних танців – спочатку наречених, а потім вже й всіх гостей.

Франція

Франція – це особлива країна, в якій завжди вирує кохання. Це, мабуть, одна з найромантичніших країн світу. Саме тому весілля у Франції по-справжньому особливе.

Перше, що слід знати – французи самі обирають, що їм мають подарувати гості на весілля. Молодята складають список необхідних речей та подарунків та відносять їх в спеціальний магазин. Своїм гостям вони повідомляють, за якою адресою приїхати і обрати подарунки. В цій країні не прийнято дарувати щось таке, чого немає в списку молодят. Тільки по їхньому замовленню.

Існує два сценарії проведення весілля у Франції. За одним із них, наречені разом із найближчими їм людьми, проводять церемонію шлюбу в РАГСі, а потім влаштовують невеличке святкування у вузькому колі друзів. Пишний бенкет переносять на наступний день. Тоді ж і беруть шлюб у церкві.

Інший з варіантів відкидає розтягування свята на два дні і все робиться за один. Запрошується велика кількість гостей, реєструють офіційно шлюб і вінчаються в церкві. Переважно, молодята влаштовують весілля в суботу, так як і в Україні.

Італія

Весілля в італійському стилі відрізняється вишуканістю та розішним святкуванням. Італійці не жаліють коштів на влаштування гучного весілля. Все проводиться в найкращих традиціях. В Італії не влаштовують весілля у вівторок, п’ятницю та суботу. У всі інші дні дозволено проводити церемонію укладання шлюбу.

Як не дивно, але до РАГСу молодята йдуть пішки. При цьому, на їх шляху можуть траплятися різні перешкоди, щоб перевірити наречених на міцність їхніх почуттів. Вінчання проходить на відкритому просторі, в місці найкрасивіших пейзажів або ж в кафедральному соборі.

Обмежень у виборі весільного плаття для нареченої в Італії нема. Однак, за давньою прикметою, обличчя нареченої має бути прикрите вуаллю або фатою. Після вінчання та укладання шлюбу чоловік може побачити обличчя своєї вже дружини.

Місце проведення свята має бути прикрашене живими квітами. І взагалі, оформлення свята має бути ніжним, класичним та водночас неймовірно вишуканим.

І хоча деякі традиції та звичаї відрізняються в різних країнах світу, їх все ж поєднує одне – це найважливіший день в житті наречених. Саме тому, представники Англії, Франції та Італії особливо готуються до цього прекрасного дня.

Share.

Leave A Reply