Українській гривні – 26 років

0

2 вересня 2022 року  святкує свій 26-ий день народження національна грошова валюта незалежної України – гривня. Саме з цієї дати 26 років тому (2 вересня 1996 року) розпочалася історія національної грошової одиниці — грошова реформа була проведена за 2 тижні й замість  карбованця для розрахунків почала використовуватися гривня. Like із посиланням на Національний банк України розповідає цікаві факти про гривню.

“Гривня – це не лише грошова одиниця, а й один із символів української державності. Власні гроші поряд із іншими державними символами – гербом, гімном, прапором – є основними атрибутами, що визначають незалежну державу. Вони презентують країну світу та є багатим джерелом знань про її історію, культуру, традиції, – наголосив Голова Національного банку України Кирило Шевченко. – На монетах та банкнотах гривні зображено державну символіку та елементи національної культури, портрети видатних діячів української історії, науки та культури – творців нашої незалежності”.

Гривня має потужну давню історію.

  1. Гривня з’явилась ще у другій половині ХІІ століття в Київській Русі. Це були довгасті срібні зливки. Їх з часом почали рубати на дрібніші частини. Так і з’явилися рублі – від слова «рубати».
  2. Історики вважають, що гривні перестали виготовляти після монгольської навали на Київ в 1240-му році. Під час революції 1917-1921 років українську валюту відновили. Саме тоді, у 1918 році й з’явилися перші гривні-банкноти.
  3. У часи радянської окупації власну українську грошову одиницю ліквідували. Але вона відродилася в 1996-му році. Тоді гривня замінила карбованці.
  4. На початку своєї незалежності Україна не мала власного виробництва грошей і тому перші банкноти гривні було замовлено і виготовлено закордоном (у Канаді та Великобританії). Сьогодні гривня повністю виготовляється власним сучасним та потужним українським Банкнотно-монетним двором. Не кожна країна світу може похвалитися наявністю власного виробництва грошових знаків.
  5. Протягом новітньої історії гривні в обігу поступово з’являлися як банкноти з оновленим дизайном і системою захисту, так і нові номінали банкнот, яких не було у 1996 році. Спочатку у 2001 році було введено в обіг банкноту номіналом 200 гривень; пізніше, у 2006 році – номіналом 500 гривень; а у 2019 році – номіналом 1000 гривень.
  6. Сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління гривні, що відрізняється удосконаленим дизайном та посиленим комплексом захисту.
Share.

Leave A Reply