Toyota Land Cruiser 200: фортеці на колесах

0

Як досьє спецагентів, технічні характеристики цих двох велетнів — таємниця за сімома замками. І не дарма. Адже лише для аматорського ока ці «Лендкрузери» звичні для наших доріг позашляховики, якими вже давно нікого не здивуєш. Поспішу вас розчарувати. Це ніщо інше, як робота під прикриттям та дуже вдале маскування. Досвідченому оку не складно розгледіти під сорочкою та діловим костюмом сталеві м’язи охоронця. Так само і з «Лендкрузерами». Справжні специ одразу розпізнають у цих автомобілях своїх — професійних охоронців VIP-осіб. Під стандартною зовнішністю сховано броньований панцир, який щомиті оберігає життя пасажирів. Автомобілі зроблені за принципом броньованої капсули з рівнем бронювання В7, що гарантує максимальний рівень безпеки. Машини з таким серйозним захистом використовують навіть керівники держав. Тож із радістю спробуємо себе в ролі президентів за надійною спиною броньованих бодігардів, щоб поділитися з вами відчуттями від керування такими багатотонними махінами.

Відкрити всі карти про можливості броньованих автомобілів заборонено. Звісно, з міркувань безпеки. Взагалі розпитувати про технічне оснащення цих позашляховиків, як брати інтерв’ю в Джеймса Бонда. Навіть якщо дізнаєшся про щось цікавеньке, переповідати почуте не можна. Сек’юріті багато не балакають. Вони безмовно бережуть професійні таємниці заради своїх же пасажирів. Адже головне їхнє завдання та місія — захищати людей або цінні вантажі від будь-яких небезпек.

Що ж дозволено афішувати? Загальну інформацію. У машинах повний захист периметру салону, куленепробивні шини та скло. Зрозуміло, паливний бак також захищено. Вистріл бронебійних куль та РПГ, вибухівка цим «братам» не страшні. Під збільшену масу перепроектовано дверні шарніри, підвіску, гальмівну систему. Внесено зміни в конструкцію трансмісії та двигуна. Одним словом, це такі собі фортеці на колесах, що завжди готові до штурму.

Щоби потрапити в салон, доведеться докласти зусиль. Двері відчутно важчі за звичайні. Зате, опинившись всередині, на мить забуваєш, що ти на броньовику — настільки комфортно та просторо на пасажирських сидіннях. Без елементів розкоші та все ж достатньо зручно. Щоправда, дуже швидко ідеальна тиша в салоні повертає до реальності. Відсутність сторонніх звуків дає таке відчуття, ніби ти перебуваєш у бункері. Можна гримати по склу кулаками, тупати ногами, але то дитяча забава для цього залізного велета. Жоден м’яз на його тілі не ворухнеться.

На центральній консолі — яскраво виділяється великий мультимедійний екран, який не дозволить нудьгувати в дорозі.

Під капотом потужний дизельний двигун, з двома турбінами. Він здатен миттєво розігнати цього важковаговика без відчутної заминки на старті. Маючи бажання, його можна змусити видати й до 220 км/год, але, звичайно, у щоденній роботі ніхто не женеться за такими швидкостям. Щоби вчасно відреагувати на ситуацію на дорозі, швидко зупинити цю гору заліза та скла, потрібна неабияка вправність та висока майстерність водія. Велика вага дає авто стійкості, немов притискаючи його до асфальту, та вимагає обережності на поворотах. Не кажучи про те, щоб ефективно керувати цим броньовиком в екстреній ситуації, під час нападу! Тому місце за кермом «Лендкрузера» все ж варто залишити професіоналам.

Кому та для чого потрібні такі автомобілі? Передусім, ними користуються політики та бізнесмени, люди, чия професійна діяльність робить їх мішенню для нападу. Адже саме переміщення автомобілем — потенційно найслабше місце охорони віп-персон. Тож якщо потрібно надійно та безпечно дістатися з точки А в точку В, передати кругленьку суму грошей, вони вважають за краще їздити не на простих машинах, а під захистом куленепробивного скла й листів броні. Величезний плюс броньованих автомобілів полягає ще й у тому, що практично за умови будь-якого ДТП пасажири мають набагато більше шансів уціліти, ніж у звичайній машині. Ексклюзивні, модифіковані за індивідуальним запитом, та водночас стримані зовні броньовані джипи, просто маст-хев у гаражі тих, хто хоче дійсно почувати себе в безпеці. Вони дають можливість вижити там, де в інших авто просто не буде шансів.

Share.

Leave A Reply