“Перший код” перекладуть на шість мов та покажуть на міжнародній платформі

0

Днями відбувся великий закритий показ фільму “Перший код”. У культовому кінотеатрі “Жовтень” зібралося близько трьохсот глядачів з української IT-ком’юніті. 

Продюсером та автором дослідження виступив IT-підприємець Владислав Савченко.

“Перший код” — історія-подорож у часі: вона розпочинається ще з 50-х років — від створення українськими інженерами першого комп’ютера — й триває до сьогодення, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з росією. Бюджет стрічки наразі складає півмільйона доларів США. 

Фільм буде перекладено на шість мов, а після київської прем’єри команда “Першого коду” планує світове турне.

Зараз ми ведемо перемовини з великими міжнародними платформами, тому що “Перший код” гідний бути там. Ми ведемо перемовини з великими дистрибʼюторами, зокрема й в Україні, аби кожен українець мав нагоду побачити цей фільм. Насправді я дуже хочу задублювати кіно якомога більшою кількістю мов думаю про німецьку, польську, французьку, італійську, іспанську та англійську багатоголосну. Але скажу так: ми ж бізнесмени, тому спершу робимо одноголосний переклад, і він насправді дуже крутий. Закінчуємо зведення звуку з зображенням, хочемо зробити професійно, але є проблема в Україні неможливо зробити багатоголосний англійський дубляж. Та нам потрібно почати показувати продукт, спілкуватися далі з платформами, з дистрибʼюторами, і потім ми, звісно, проінвестуємо, і вже native під нашим наглядом будуть дублювати. Це доволі важка робота на місяць-два. Більше сорока персонажів у кадрі, які розмовляють”, – поділився Савченко.

Також Владислав Савченко розказав про головну мету фільму — показати,  що Україна не лише be brave. 

Якщо казати про подальшу долю фільму, план наступний: фільм гідний того, щоб зробити хорошу пропаганду Україні, щоб продати ідею, що ми не лише be brave, а ще й розумні, креативні. Ми підприємці, знаємося на IT, математиці… І цей фільм якраз допоможе це зробити. Подальший план – десь двадцять-тридцять закритих показів по світу, від Берліна до Сан-Франциско, Нью Йорка, Маямі та ін. Наша місія в тому, щоб зробити круту, класну історію для українського IT-ком’юніті й розповісти її всьому світу“. 

У зйомках фільму взяли участь представники компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також представники Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації, зокрема міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Бюджет фільму становить півмільйона доларів. Ексклюзивний саундтрек до фільму написав гурт TVORCHI, присвятивши пісню українським кібервійськам.

Наразі команда “Першого коду” збирається у світове турне, аби показати фільм ще більшій кількості глядачів.  Всеукраїнська прем’єра відбудеться восени 2023 року. 

 

Share.

Leave A Reply