Дві українські короткометражки їдуть на Варшавський кінофестиваль

0

З 14 по 23 жовтня у Польщі відбудеться  Варшавський міжнародний кінофестиваль,  де також покажуть національну програму Міжнародного одеського кінофестивалю, що цьогоріч не може приймати гостей у рідному місті.

У межах програми ОМКФ буде презентована короткометражка  Lalibela («Лалібела») режисерки Анни Морозової. Це художнє кіно, де, за сюжетом, напередодні Великодня в українському селі з’являється ікона із зображенням ефіопської Божої матері. У молодого священника виникає конфлікт із паствою, бо темношкіра Богородиця не викликає у них довіри. Одного разу вночі хтось пробирається до церкви й паплюжить ікону, після чого вона починає мироточити. Ця стрічка пройшла величезний шлях тривалістю 3 роки. І нарешті зустрінеться зі своїм глядачем саме у Європі.

“Окремо хотіли б подякувати письменниці Катерина Калитко, що написала прекрасну книгу “Земля загублених”, без якої б не народилася наша “Лалібела”, — каже продюсер Кирило Нечмоня.

Другий короткометражний документальний фільм “Сендмени” режисера Романа Прокопчука, що також реалізувала команда Mir & Co PRODUCTION, потрапив до конкурсної програми вже Варшавського міжнародного кінофестивалю.
Це соціальна історія, де головний герой — наглядач пляжного патруля в Києві на ім’я Дмитро, — разом із колегами розповідає про професійні будні, часом дуже трагічні. І намагається зробити все, аби шокуюча статистика утоплень в Україні змінилася на краще.

Share.

Leave A Reply