Alyona Alyona і Jerry Heil записали пісню з польським репером, натхненну козацькою думою

0

Alyona Alyona, Jerry Heil та польський репер Gedz створили пісню «Вітер віє», в основі якої приспів із добре відомої однойменної козацької думи.

За основу взятий приспів із козацької думи “Вітер віє”, до якої раніше у своїй творчості зверталися гурт Гайдамаки та Тарас Компаніченко. У новій “Вітер віє” усі три виконавці додали до пісні сучасні куплети, записані у власному стилі. Крім того, її автори вирішили змінити зміст рядків — козак лежить не тому, що він вбитий, він лише причаївся.

«Напевно, зараз настав такий час, коли українську народну пісню мають почути скрізь — серед української та європейської молоді. Почувши колись народні наспіви з Буковини, їх неможливо викинути зі своєї голови. Вони пробирають тебе і потрапляють до самого серця. Хотілося в куплеті перевернути сюжет приспіву і показати, що козак лежить не тому, що вбитий — лежить, бо він лише причаївся, поки його накрили спогади про мирне життя, за яке він ще постоїть! Вітер віє, трава шумить — це глибина, переживання, біль та надія на світле майбутнє», — зазначено в описі пісні.

До композиції також створили лірик відео, в основі якого кадри з художнього фільму Тигролови (1994) режисера Ростислава Синька за однойменним романом Івана Багряного, а також документальні кадри українських революцій різних років: Революції на граніті 1990, Помаранчевої революції (2005) та Революції гідності (2014), а також війни Росії проти України, яка розпочалася у 2014 і продовжилася повномасштабним вторгненням у 2022 році.

Share.

Leave A Reply