5 причин, чому не щастить у коханні

0

Красива, розумна, цікава, успішна в кар’єрі та самодостатня. Здавалося б, усі козирі для щастя на руках, але особисте життя не складається. Він, той єдиний і неповторний, з ким хотілося б розділити своє життя, ніяк не з’являється на горизонті. Мрії знайти своє жіноче щастя так і залишаються мріями, періодично розбиваючись об реальність – на шляху трапляються все «не ті». Коли тривалий час налагодити особисте життя, побудувати близькі стосунки, створити сім’ю не вдається, у свідомості жінки поселяється зневіра: «справжні чоловіки перевелися», «така вже в мене доля – бути самотньою», «якщо судилося, моя любов знайде мене». Сьогодні спробуємо з’ясувати одвічне питання – чому не щастить у коханні? Чому одним вдається побудувати тривалі стосунки, а інші залишаються одинокими, незважаючи на всі свої переваги і заслуги, «Like» з’ясовував у психотерапевта Ольги Барабаш-Дурач.

  1. Завищені очікування

У пошуках супермена усі «прості смертні» навіть не розглядаються. Ти знаєш, яким повинен бути твій король – мужній, ніжний, люблячий, добрий, уважний, сексуальний, з гарним почуттям гумору, високий, спортивний, і, звісно ж, він має добре заробляти. І щоб з ним було надійно та безпечно, а ще легко і весело. Рівень очікувань сягає до небес, і на менше ти не згідна. У кожної з нас цей список свій, але коли жінки згідні тільки на вигаданий ідеал, розчарування неминуче. «Ідеальний» жених – така собі фантастична істота з книг, фільмів, серіалів, якій немає місця в реальності. Суть не в тому, що принців і королів не існує, а у тому, що вони не настільки досконалі, як їх малює жіноча уява та література. Тому завищені вимоги до потенційного партнера не дають жінкам розглядіти у своєму оточенні чоловіка, з яким би вони могли бути щасливими.

Що робити?

  • Опиши чоловіка своєї мрії, визначивши основних 20 пунктів, які включатимуть зовнішні особливості та риси характеру. Попробуй собі його уявити. Перевір, чи це реалістичний образ, чи бувають взагалі такі чоловіки. Хто найбільше підходить під намальований тобою шаблон? В чому варто опустити планку вимог, а в чому підвищити?
  • За статусом можна не розгледіти, що перспективний кавалер – не найкращий варіант для тривалих стосунків. Вміння успішно вести бізнес не означає автоматично, що цей чоловік може бути хорошим сім’янином. Визнач свої пріоритети: на які стосунки ти орієнтуєшся – любов без зобов’язань чи створення сім’ї? Подумай, чи відчуваєш ти до нього тимчасову пристрасть, чи бачиш його батьком своїх дітей? Якщо бачиш його батьком, то чи хотіла б, щоб твої діти були на нього схожі?

 

  1. Страх попектися

Якщо життєвий досвід говорить, що стосунки – це біль, то ми будемо їх уникати, навіть підсвідомо. Невміння будувати стосунки з чоловіками може мати корені в дитинстві, коли дівчинка бачила, яким нестерпним був шлюб її мами чи бабусі. Виростаючи, такі жінки іноді бояться сім’ї, як вогню, не хочуть повторення травматичного сценарію. Крім того, з роками жінка може назбирати власний баласт – досвід токсичних стосунків: розбите серце, розчарування, зрада. Тоді включається установка – чоловікам не можна довіряти, а в душі поселяється страх близькості, боязнь відкритися, помилитися знову. Це блокує можливість побудувати нові взаємини.

Що робити?

  • Якщо тривалий час тобі не вдається зав’язати стосунки з чоловіками, спробуй дослідити свої підсвідомі страхи. Запитай себе: чим мені загрожують стосунки, чим я ризикую, якщо погоджуся на них, відкриюся? В разі, якщо не можеш дати собі раду з болем самостійно, звернися до кваліфікованого психотерапевта.
  • Спробуй проаналізувати свій досвід раціонально: якими були твої стосунки? Що ти і твій партнер хотіли від них? Чого тебе навчили попередні стосунки? Що з цього досвіду ти хочеш перенести у нові стосунки? Що має бути в нових стосунках по-іншому? Прийнявши минуле, ти отримаєш шанс на майбутнє без страхів.
  1. Під лежачий камінь вода не тече

Ніхто не сперечається, що справжнє кохання – це таїнство, чарівний збіг обставин, і достеменно невідомо, коли воно постукає у двері. Проте віра в чудо не завжди виправдана. Шанси знайти бажане, не проявлячи жодної активності, мінімальні.

На тверде переконання багатьох жінок, чоловік повинен зробити дуже багато. Першим помітити, виділити з натовпу, проявити ініціативу, дізнатися телефон, все організувати, зробити перший крок, добиватися прихильності, відчайдушно та безстрашно завойовувати. А вона, як справжня дама на лицарському турнірі, буде сидіти, спостерігати і, можливо, удостоїть його уваги. Можливо…

Безумовно, позиція чоловіка у стосунках більш активна. Але будьмо відвертими: сильна половина людства не настільки безстрашна у справах сердечних. Вони теж люди, їм теж страшно! Отримати відмову, виглядати смішним… «А може, я взагалі не потрібен?» – думає він. У нього теж своя історія стосунків з жінками, свої травми. Зазвичай, абсолютною впевненістю в собі вирізняються професійні ловеласи, які підкорили не одну і не дві красуні, причому зовсім не з намірами створити сім’ю. Хто сміливіше підійде до Снігової королеви з критично піднятою бровою та пронизливим поглядом – нормальний чоловік, який також не до кінця впевнений у своєму шармі, привабливості, чи мачо, якому море по коліна?

Що робити?

  • Хочеш стосунків – роби щось, щоб вони були. Як мінімум, виходь з дому. Не обмежуйся замкнутою схемою «дім-робота-дім-робота». Знайди час на те, щоб розширити коло друзів, кудись піти, поїхати, познайомитися та поспілкуватися з новими людьми. Більше відкритості – в очах, серці до чогось нового та прекрасного. Коли ми готові внутрішньо – кохання прийде.
  • Якщо чоловік тобі цікавий, не бійся натякнути на свою симпатію до нього, дати знак: «Так, ти мені подобаєшся». Безініціативність у коханні часто карається. Також пам’ятай: попри всі зовнішні захисні оболонки, твій принц теж жива людина, зі своїми емоціями та переживаннями.

  1. Низька самооцінка

Як подобатися іншим, якщо ти не подобаєшся собі? Відчуття власної неповноцінності, позиція «я не вартую щастя» підриває основу здорових стосунків. Це історія про жінок, які хронічно незадоволені собою. На їх думку, вони недостатньо хороші, щоб їх кохали: занадто молоді чи старі, високі чи повні, розлучені або з дитиною. Виправивши одне, вони чіпляються за щось нове, не розуміючи та не усвідомлюючи, що аби бути коханою, не потрібно бути ідеальною.

Що робити?

  • Вчися приймати себе. Самоцінність жінки визначають не краса, молодість, розум чи сексуальність, а її особистість. Подумай, що в парі ти можеш дати йому. Сильні жіночі сторони – лагідність і ніжність, вміння давати визнання, здатність йти за ним, вміння надихати, цінувати, чути, слухати, розуміти те, чим він живе, бути вірною йому, захоплюватися, не гризти за недоліки, вміння турбуватися (створювати затишок, готувати смачну їжу). Які з цих рис є у тебе, а над яким ще треба попрацювати? Що ти можеш дати партнеру? Яку цінність несеш? У чому ти унікальна?

 

  1. Полюби мене такою, як я є

Поруч із заниженою самооцінкою трапляється й інша крайність – самозакоханість, небажання реально дивитися на речі і адекватно оцінювати свої сильні та слабкі сторони, зокрема визнавати свої недоліки. Власна особистість надзвичайно цінна для усіх, але щоб жити разом з іншою людиною, потрібно проявляти гнучкість та готовність домовлятися, а не ставати в позицію «Полюби мене такою, як я є». Такими, як ми є, ми не народилися, а стали в результаті багатьох факторів. То чому б не прагнути до розвитку?

 

Що робити?

  • Оціни себе з позиції іншого, подивися на себе його очима: яку жінку шукає чоловік твоєї мрії, чого він очікує від своєї партнерки. Оціни за десятибальною шкалою, наскільки в тобі є те, що він шукає. Подумай, що тобі варто розвивати у собі.
  • Любов – це не безперервне щастя та насолода, це також вміння піти один одному назустріч, залишатися разом з чоловіком, у якого є свої слабкості та недоліки, зрештою, як і в тебе.

Наталія КРІЛЬ

Share.

Leave A Reply