5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що відбувається

0

Психологиня Алла Клименко, яка 11 років вивчає щастя, розповіла ELLE.UA про дієві техніки, що здатні заспокоїти розум та почуття у цей непростий час:

Дуже боляче та страшно. Я б навіть сказала — нестерпно. Але для того, щоб перемогти, нам важливо не здаватися, не ламатися і рухатися вперед.

Важливо:

1. Постійно повертатися в момент і реальність. Використовуйте техніку «5/4/3/2/1».

Назвіть уголос:

5 речей, які ви бачите навколо;

4 речі, які чуєте;

3 речі, яких ви торкаєтеся;

2 речі, які пробуєте чи нюхаєте;

зробіть 1 глибокий вдих і видих.

Повторюйте, поки знову не відчуєте себе.

2. Стежити за тим, про що ви думаєте. Не давайте собі потонути в негативі та паніці, але зберігайте при цьому тверезий розум. Так, усе це відбувається зараз, не йдіть у заперечення, адже перебувати на землі в цій ситуації набагато краще, ніж витати у хмарах. Ставте собі запитання: «Чи це правда? Чи маю я конкретні підтвердження того, що це правда? Чи я просто накручую себе?» Слідкуйте за тим, щоби страх і паніка не забирали ваші сили: вони вам потрібні. Помічайте, що хорошого є довкола: «Так, я бачу, що відбувається, і при цьому я бачу і все добре, що маю просто зараз».

3. Вірити, що рано чи пізно все закінчиться добре. Це дає сили рухатися вперед. Не прив’язуйтеся до дати! Ніяких «півтора дня» або «за тиждень», адже, якщо у призначений час нічого не відбувається, ламається воля. Ніхто не знає, коли все закінчиться, але важливо вірити, що все буде гаразд.

4. Говорити про свої почуття вголос. Просто проговорюйте те, що ви відчуваєте, не тримайте в собі переживання, не ходіть у масці стійкості — це руйнує зсередини. Вам потрібні сили. Не витрачайте їх на те, щоб «здаватися, а не бути».

5. Припинити себе звинувачувати. Є як є. Ви зробили і робите найкраще з того, що могли. Не впадайте у позицію жертви, адже жертва не має вибору. А у нас вибір є.

Share.

Leave A Reply