Успіх дітей залежить від батьків, або Як виховати переможця

0

Мабуть, всі батьки хочуть бачити свою дитину в майбутньому успішною людиною. Ми віддаємо своїх дітей на різні гуртки, прививаємо їм любов до різного роду занять і віримо, що в майбутньому вона стане лідером та успішною людиною в певній сфері.

Проте, для того щоб досягти такого майбутнього для своїх дітей треба в першу чергу постаратися вам, батькам. Бо, хто як не ви, підтримуватиме вашу дитину, хто, як не ви, буде йти з нею по житті, від кого, як не від вас, їй чекати підтримки.

Перше, що потрібно зробити для того щоб виховати дитину переможцем, це розвивати її мислення. Велика кількість людей помилково вважає, що багато вмінь, навичок і талантів людини передається на генетичному рівні. Однак це далеко не так. Все, чого досягають успішні люди, стається за рахунок їхнього навчання та наполегливості ще з дитинства.

Як показує практика, діти, чиї батьки акцентували увагу на їх вроджених талантах та особливостях, були надто пасивні в реальному житті. Вони знали, що вони талановиті від природи, тому не так дуже вже й старалися чогось досягти. Натомість діти, що навчалися і розвивалися з самого дитинства, завжди прикладали більше зусиль, були наполегливими на шляху до своєї мети і ставали успішними.

Підтримуйте міцні стосунки з своїми дітьми. Наукою доведено, що діти, які довіряли своїм батькам і могли на них покластися, досягали великих успіхів в житті. Навіть, якщо їх соціальний статус та матеріальне становище не дозволяло великих витрат та вкладень.

Однак діти з заможних родин, які були відчужені від своїх батьків і почувалися самотніми, так і не змогли нічого досягти. А все тому, що між ними і батьками не було міцних стосунків, не було справжньої сім’ї.

Емоційний стан батьків – один з найважливіших чинників, який в подальшому впливає на життя дитини. Занадто багато уваги та опікування може швидше нашкодити, ніж посприяти. Дитина не відчуває своєї самостійності та незалежності, кожен її вибір чи вчинок погоджується з батьками. Але і занадто мало уваги призводить до цієї самої відчуженості, про яку написано вище.

Озвучення ваших очікувань стосовно дитини. Як би це дивно не звучало, але якщо батьки кажуть прямо, чого вони чекають від своєї дитини в майбутньому, ця дитина намагається досягти успіху в житті. А діти, чиї батьки не мали грандіозних планів на них, не мали мрії в житті або якоїсь конкретної мети.

Однак, варто враховувати і особисті бажання своїх дітей. Озвучуйте їм свої очікування на їхнє майбутнє, проте не порушуйте їх особистий простір. Поважайте вибір своєї дитини і вона вам завжди буде вдячна.

Віра в свою дитину та її сили – найважливіше, що можуть зробити батьки для своїх дітей. Не картати їх за провали, а підтримувати і беззастережно вірити в успіх. Шлях до будь-якої мрії завжди важкий і тернистий. На ньому будуть зустрічати перешкоди, провали, підступність і жорстокість. Важливо весь цей шлях бути поруч, щоб дитина відчувала підтримку рідних і вірила в свої сили. Створіть всі умови для цього. Адже перш за все, всі перемоги наших дітей – це перш за все наші перемоги. Бо саме з підтримкою та вірою наша дитина зможе досягти успіху і стати справжнім переможцем.

Share.

Leave A Reply