Правила етикету на пікніку

0

Літня пора – найкращий час для відпочинку на свіжому повітрі на лоні чарівної природи. Влаштувати пікнік у лісі, в парку, на березі озера чи у заміському будинку мріє кожен, хто втомився від швидкого ритму сучасного цивілізованого світу. Хоча ще у далекому XVII столітті, коли пульс життя був значно спокійнішим, жителі Франції почали використовувати термін «pique-nique» («пікнік»), який походить від французьких слів «pique» – «наколювати» та «nique» – «дрібничка, щось незначне». Спочатку все було дуже просто: кожен учасник заходу або приносив з собою щось смачненьке, або давав трохи грошей.

На походження слова «пікнік» претендує також і Великобританія, де проживає найбільше шанувальників такого відпочинку. Професори філології з Кембриджу стверджують, що в англійській мові слово «picnic» походить від дієслова «to pick» – «збирати», «прихоплювати». Як і властиво консервативним англійцям, ще у середині ХІХ століття вони створили так зване «Пікнікове товариство», а у 1880 р. у Лондоні вийшов у світ перелік правил проведення пристойного пікніка, відповідно до яких його меню повинно було включати не менше 35 страв.

У сучасному світі не існує строгих норм для проведення пікніка, але щоб ніщо не зіпсувало вашого відпочинку і ви отримали якомога більше позитивних вражень від відпочинку, вам доведеться дотримуватись певних правил пікнікового етикету.

Якщо ви вирішили організувати пікнік, то перше, що потрібно зробити, – це скласти список гостей. Ідеальним варіантом буде, якщо кількість запрошених становитиме не більше 12 осіб, щоб ви змогли приділити достатньо уваги усім присутнім. Далі вам слід обрати місце проведення пікніка, пройти маршрут до нього, навіть якщо ви вже були там минулого року, та обов’язково поцікавитись прогнозом погоди.

Класичний варіант меню для пікніка – стиль «барбекю», який включає м’ясо чи рибу на грилі, овочі і фрукти, сири, десерти, каву та охолоджувальні напої. Але ви можете обрати власний стиль меню вашого пікніка. Тематичний пікнік – це завжди оригінально. Втім, більшість гостей, як правило, надає перевагу класичним варіантам пікнікового меню, головне, щоб продукти були найвищої якості. Проте пам’ятайте: яке б меню ви не обрали, ще до початку основної трапези слід подбати про невеличке частування ваших гостей.

Крім частування, треба подумати й про посуд. Буде краще, якщо він буде не одноразовий, крім посуду для дітей. Для них прихопіть різнокольорові соломинки та повітряні кульки. Хороші господарі завжди дбають про комфорт та безпеку своїх гостей, тому візьміть з собою парасолю від сонця, сонцезахисний крем і засоби захисту від комах. Буде чудово, якщо ви зможете організувати столи та стільці для пікніка, повірте, це оцінить кожен з присутніх. Подбайте також про те, щоб гості мали можливість помити руки.

Не менш важливою частиною пікніка є розваги. Конкурси, спортивні ігри, пісні під гітару та загальний музичний фон – ось що допоможе надовго запам’ятати цю подію.

Пам’ятайте: влаштовуючи пікнік, ви повинні мати не тільки бажання та можливість організувати його, але й відповідальність за чистоту довкілля. Тому прибирання території після відпочинку – такий же важливий пункт в організації хорошого пікніка, як і всі перелічені вище. Не залишайте після себе неприємний слід. Подбайте, щоб сміття не віднесло вітром, зберіть і вивезіть його. Переконайтесь, що багаття погашене, як слід.

Якщо ж ви збираєтесь на пікнік як гість, то вам не слід приходити з порожніми руками. Незважаючи на те, що про все подбав той, хто запрошує, прихопіть з собою сезонні фрукти, напої та легкі закуски.

Стосовно одягу для пікніка, виберіть той, в якому ви себе вільно почуваєте та який не сковує ваші рухи. Але пам’ятайте: ваш образ повинен бути красивим і гармонійним. Звісно, пікнік – це не світський раут, проте не варто одягати на нього щось старе, поношене чи тьмяне. Наприклад, жінки можуть одягнути штани з льону або спідницю широкого крою з легкою блузкою та солом’яним капелюшком, а чоловіки – джинси, поло або сорочку спортивного стилю та кашкет. Також прихопіть з собою легкий светр або кофтину на випадок, якщо стане холодніше.

Якщо ви би хотіли взяти друзів, яких не було запрошено, то вам слід обов’язково обговорити це з організатором пікніка заздалегідь. Те саме стосується і дітей чи домашніх тварин. Цілком ймовірно, що планується доросла вечірка з довгими бесідами за пляшкою горілки. Втім, майте міру у вживанні алкоголю, не давайте приводу для обговорення вашої поведінки.

 Якщо недалеко від вас відпочиває інша компанія, важливо з повагою ставитись до незнайомців, стежити, щоб ваші діти чи домашні улюбленці не заважали відпочинку інших. Пам’ятайте, ваша поведінка на неформальних заходах – це вища математика хорошого тону!

Share.