Колір змінює простір!

0

Колір не тільки має вплив на психоемоційний стан людини, він також може кардинально змінити приміщення.

 Мабуть, усі знають, що світлі кольори візуально збільшують приміщення, а темні, навпаки, зменшують. Але для більшості буде несподіванкою, що за допомогою певних маніпуляцій з кольорами вузьке приміщення можна розширити, дальню стіну – наблизити, а в кімнаті, яка виходить на північ і в якій ніколи не було сонячного проміння, може оселитися сонце!

 

Та не менш важливим є правильний підхід до справи та добра підготовка, адже матеріали зараз недешеві. В ідеалі було б добре заручитись підтримкою спеціаліста. В конкретному випадку – дизайнера, який спеціалізується на інтер’єрах. У роботі з фарбою необхідно мати певний досвід. Якщо ж Ви вирішили робити все самотужки, запам’ятайте: колір, який Ви обираєте за «колірником» і який Вам сподобався, на стіні виглядатиме значно яскравіше, тому що площа стіни набагато більша, ніж зразок! Відповідно, й концентрація його значно більша. Тому обирайте колір на один-два тони світліший від того, який Вам сподобався.

Є ще один спосіб – взяти невелику кількість фарби та намалювати квадрат на стіні. Тоді Ви зможете оцінити, наскільки цей клаптик відповідає тому, що Ви вподобали в «колірнику». Огляньте кімнати, які хочете освіжити, та визначте їхні «слабкі місця», добре обдумайте, що саме Ви хочете змінити.

 

Є певні хитрощі, за допомогою яких можна виправити недоліки приміщення.

  • Стіна, пофарбована в холодні відтінки (синій, зелений, фіолетовий), буде здаватися дальшою, ніж є насправді, – це такий собі оптичний фокус! Стіна в теплих кольорах (помаранчевий, жовтий, червоний), навпаки, здаватиметься ближчою. Застосовуючи ці знання, можна змінити видовжене приміщення, зробивши його візуально більш правильним та ближчим до квадрата.
  • Пофарбувавши стіни великої за розміром кімнати у насичені або темні кольори, можна візуально її зменшити та зробити більш затишною.
  • Одна стіна пофарбована у темний колір – і приміщення здається коротшим. Чому б не використати цю чудову властивість для довгої вузької кімнати?
  • Одна зі стін у світлих тонах – і приміщення стає візуально довшим.
  • Стеля у чорному кольорі здаватиметься вищою, ніж є насправді. Правда, за умови, що це буде не звичайна матова фарба, а глянцева. Вищою кімната здаватиметься завдяки ефекту віддзеркалення: чим темніша глянцева поверхня, тим краще віддзеркалення! Звичайно ж, ідеальний варіант – чорна натяжна стеля. До речі, це також не потребує багато часу та зусиль, щоб оперативно змінити стиль кімнати.

 

Часто стикаюсь із тим, що люди вважають, що холодні кольори – це сірий, коричневий, чорний, тобто всі темні відтінки. Та це поширена помилка! Насправді ж холодними називають відтінки, у яких переважає синій барвник, а теплими – ті, в яких переважає жовтий.

 

При виборі кольорів також не варто забувати, що різні кольори по-різному впливають на людину.

Білий – чистота й невинність. Здебільшого це основний колір в інтер’єрі. І не дивно, адже він не тільки розширює простір, але й поєднується практично із будь-яким відтінком.

Чорний – це вигідний фон для будь-якого іншого кольору. Він акцентує увагу на предметах, які розміщені на його тлі, подає їх як щось надзвичайне та розкриває всю їхню красу. Недарма в ювелірних магазинах прикраси часто презентують на фоні чорного оксамиту.

Червоний – то любов, як співається в українській пісні. І в цьому щось є. Червоний – це енергія, зокрема й сексуальна; це успіх, харизма, влада. Але якщо в інтер’єрі його забагато, то людина буде дратівливою, надміру збудженою та нервовою. Якщо Вам подобається цей колір, його краще використати у вигляді декору (вази, подушки, картини тощо).

Помаранчевий – життєрадісний. Він покращує настрій та збуджує апетит. Якщо стіни дитячої пофарбувати у цей колір, Ваша дитина буде краще розвиватися та добре вчитися. Навіть якщо надворі похмура погода, із стінами помаранчевого кольору здаватиметься, що кімнату освітлюють сонячні промені.

Фіолетовий, на противагу помаранчевому, може викликати поганий настрій, ба навіть депресію. Звичайно ж, в тому разі, якщо його в інтер’єрі надмір. Фіолетовий, як і червоний, краще використовувати невеликими порціями, максимум – пофарбувати одну стіну. До речі, якщо Ви переборщили з фіолетовим у спальні, це може не тільки негативно позначитися на Вашому настрої. У сильної статі під його негативним впливом можуть виникнути проблеми з потенцією, так що будьте обережними!

Жовтий, як стверджують психологи, стимулює діяльність мозку, позитивно впливає на самопочуття. Він добре поєднується як з холодними, так і з теплими відтінками.

Зелений допомагає сконцентруватися, заспокоює та знімає втому. Це хороший варіант для спальні чи робочого кабінету.

Блакитний колір також заспокійливо діє на організм, підвищує працездатність, візуально збільшує простір, тому буде ідеальним для маленької кімнати. Але потрібно врахувати, що його варто використовувати у приміщеннях, які мають достатньо світла, оскільки у нього є дивовижна властивість знижувати температуру та артеріальний тиск у людини.

Синій заспокоює, розслаблює м’язи, допомагає при безсонні, нервових та фізичних перевантаженнях. Та варто пам’ятати, що він належить до холодної гами, тому все добре в міру! Поєднувати його варто із теплими відтінками – це врівноважить інтер’єр.

 

Звичайно ж, властивості кольору цим не обмежуються, і я розповів Вам лише про деякі його особливості. За допомогою кольору можна виділити різні функціональні зони: їдальня-кухня, кухня-вітальня, в дитячій – ігрова зона та зона навчання… Можна створювати оптичні ілюзії, модні зараз 3D-зображення (тут, правда, потрібно мати певні навички малювання).

 

Ремонт – справа нелегка, та головне розпочати! Як кажуть, трохи креативу – і вперед!

Цікавих Вам ідей та сміливості у їх втіленні!

 

 

Віталій КОСТЮКОВ,

власник дизайн-центру «Number ONE»

 

Share.