Великий піст: що їсти та як себе поводити

0

Сьогодні так звана «Прощена неділя» – день напередодні Великого посту, коли треба просити пробачення у всіх знайомих та готуватися до посту.

піст1

Суть самого Великого посту полягає у підготовці до Великодня. Це період внутрішнього та духовного очищення людини.

 

Що їсти та як себе поводити, очікуючи Великодня, читайте далі.

Церковна традиція під час посту виключає вживання м’яса, молочних продуктів, яєць. На Благовіщення та Вербову неділю дозволяється їсти рибу.

Тим, хто планує постити під час цих днів, варто було починати за тиждень наперед, як це і передбачається церковними канонами. Останній тиждень був «сиропусним». Тобто можна було їсти все, окрім м’яса таким чином готуючи організм до розвантаження.

Хворим, немічним, дітям, вагітним та годуючим жінкам, військовим та тим, у кого важка фізична робота дозволяється послабити ці рамки.

Однак, їсти чи не їсти – особиста справа кожного.

Та чим би ви не харчувалися під час посту, пам’ятайте,що найбільші гріхи ховаються не тут.

Перш за все, варто обмежити себе від поганих вчинків, слів, конфліктів. Потрібно допомагати ближнім та говорити їм приємні слова. Ходити до церкви та бути чистим душею.

Обмежуйте себе в тому, що ви найбільше любите. Любите цукерки чи каву – відмовтеся від них. Палите – спробуйте цих 40 днів не палити.

Обов’язковими напередодні Великодня є причастя та сповідь. При цьому, священики рядять не чекати останніх тижнів посту, а зробити це раніше.

Якомога більше добрих справ. 2

Піст – це час добра. Час душевної рівноваги та добрих вчинків. Говоріть приємні слова рідним, допомагайте старшим по дому, відвідайте родичів, яких давно не бачили… І не акцентуйте увагу на тому, що ви чогось не їсте. Це має бути вашою особистою справою.

Душевної рівноваги вам та легких буднів!

 

Share.